Nagrody AIA 2022

Nagrody AIA 2022

Brooks + Scarpa, zdj. Jeff Durkin

Organizacja American Institute of Architects (AIA) przyznała nagrodę 2022 Gold Medal Angeli Brooks i Lawrence’owi Scarpa za trwały wpływ na teorię i praktykę architektury. Nagrodę AIA Architecture Firm Award otrzymała natomiast praktyka MASS Design Group.

Tegoroczny Złoty Medal otrzymali architekci Angela Brooks i Lawrence Scarpa. Ten wybitny duet od niemal trzydziestu lat tworzy udaną parę zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Tandem architektów został wyróżniony za „tworzenie pionierskiej firmy architektonicznej, która wzbogaca ludzkie doświadczenia i ujawnia niezwykłość tego, co powszechnie uważane jest za zwyczajne”. Brooks i Scarpa poznali się na University of Florida w Gainesville, gdzie oboje studiowali architekturę.

„Poza wybitnymi dokonaniami w sferze architektury, które były doceniane i nagradzane, Angie i Larry angażują się również w aktywizm, są liderami społeczności i zaangażowanymi obywatelami. Motywuje ich społeczna odpowiedzialność i idea ochrony środowiska, które popychają ich do poszukiwania sposobów na poprawę warunków życia w miastach i uszlachetniania codzienne życie obywateli” – mówią Steve Dumez i Douglas A. Benson, członkowie AIA.

Nagroda AIA Architecture Firm Award 2022 została zaś przyznana praktyce MASS Design Group. Założony w 2008 roku kolektyw składa się z ponad 200 architektów, inżynierów i badaczy od samych początków działalności brał pod lupę najpilniejsze potrzeby współczesnych miast i problemy ich mieszkańców.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.