National Museum of the United States Army

National Museum of the United States Army

National Museum of the United States Army, zdj. SOM

W poprzednim tygodniu oficjalnie otworzono National Museum of the United States Army w stanie Virginia w USA. Za projekt nowej inwestycji odpowiada pracownia architektoniczna Skidmore, Owings & Merrill. Muzeum ma być swojego rodzaju hołdem dla tych, którzy odbyli i odbywają obecnie służbę wojskową w wojskach Stanów Zjednoczonych.

Firma SOM podzieliła muzeum o łącznej powierzchni 17 187 metrów kwadratowych na pięć odrębnych pawilonów o różnych rozmiarach i wysokościach, których najwyższy mierzy 30 metrów, i połączyła je efektownymi przeszklonymi chodnikami. Pozwoliło to uzyskać efekt elementów, które działają razem, zachowując jednocześnie autonomię. Elewacja budynków została pokryta panelami ze stali nierdzewnej, które odbijają w sobie elementy otoczenia – drzewa, krzewy i inną roślinność.

National Museum of the United States Army, zdj. SOM

 

Jako stojaki tworzące zewnętrzną przestrzeń wystawienniczą służą pylony ze stali nierdzewnej. Znajdują się nie nich indywidualne historie żołnierzy, które opowiadają zwiedzającym o tym, jak różnorodne i niezwykłe może być życie poświęcone służbie wojskowej. Przestrzeń ciągnie się aż do wejścia do budynku. Wnętrze zostało utrzymane w oszczędnym, lecz eleganckim stylu, współgrającym z charakterem instytucji.

National Museum of the United States Army, zdj. SOM

 

„Symbolizm i społeczność były podstawami naszego projektu. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym weterani i ich rodziny mogliby poczuć się jak w domu, a także stworzyć nowe miejsce o znaczeniu narodowym, które przez swoją architekturę przywoływało trzy ideały: dyscyplinę, skromność i posłuszeństwo”  - wyjaśnia Colin Koop z SOM.

National Museum of the United States Army, zdj. SOM

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.