Naturalny dom YONO Architecture

Naturalny dom YONO Architecture

Dom na Kaszubach, zdj. YONO Architecture

W niezwykłym otoczeniu kaszubskiej roślinności powstał projekt domku letniskowego. Utrzymana w skandynawskim, wyjątkowo prostym i przytulnym stylu bryła zdaje się nawiązywać do popularnego w ostatnich latach stylu życia hygge – dbania o kontakt z naturą i bliskimi, unikania pośpiechu i skupienia na swoich pasjach.

Domek letniskowy projektu YONO Architecture zostanie wybudowany w malowniczym krajobrazie Kaszub. Inwestorom zależało na tym, by bryła ich domu nie ingerowała zbyt mocno w naturalne otoczenie, wręcz przeciwnie – chcieli, by zlewała się z otoczeniem, sprawiając wrażenie naturalnej przynależności do miejsca, w którym się znajduje.

Dom na Kaszubach, zdj. YONO Architecture

 

Zarówno dom, jak i postawiony nieopodal budynek gospodarczy, to nawiązujące do tradycyjnej architektury bryły z dachem dwuspadowym. Ich elewacje zostały pokryte ciemnym drewnem opalanym japońską metodą Shou Sugi Ban, dzięki czemu wspaniale korespondują z otaczającą je roślinnością. Aby przełamać ciemną fasadę, wprowadzono jasne akcenty w postaci wykończenia wnęk domu.

Dom na Kaszubach, zdj. YONO Architecture

 

Niewielki domek zaprojektowany przez YONO Architecture jest idealnym miejscem, by odpocząć od zgiełku miasta i natłoku codziennych spraw. Atrakcyjne umiejscowienie i pozostawienie działki w niemal nienaruszonym przez budowę stanie da mieszkańcom poczucie prawdziwego obcowania z dziką naturą – przepastnym lasem i zielonymi łąkami. Projekt polskiego studia udowadnia, że architekturę i naturę da się połączyć.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.