One Centennial Yards

One Centennial Yards

One Centennial Yards, zdj. Skidmore, Owings & Merrill

Studio architektoniczne Skidmore, Owings & Merrill we współpracy z Goode Van Slyke Architecture z Atlanty, odsłoniło pierwszą odbudowaną wieżę Centennial Yards. Budynek nazwany One Centennial Yards zaoferuje najemcom aż 500 000 stóp kwadratowych powierzchni biurowej i 21 980 stóp kwadratowych powierzchni rekreacyjnych na zewnątrz.

Fasady trzech smukłych wież zostały zainspirowane przez przemysłowe dziedzictwo śródmieścia Atlanty. Wnętrza wież zostały zaprojektowane z myślą o niedawno doświadczonej przez społeczeństwa całego świata pandemii koronawirusa, oferując najemcom przestrzenie na świeżym powietrzu – balkony i tarasy, na których można spędzić czas bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

One Centennial Yards, zdj. Skidmore, Owings & Merrill

 

Projekt jest próbą rewitalizacji zaniedbanej, niedostatecznie wykorzystywanej części miasta znanej lokalnym mieszkańcom jako „wąwóz”. Centennial Yards będzie nowym domem dla znanych na cały świat firm z Atlanty, takich jak Marvel, Tyler Perry Studios, Google i Microsoft.

One Centennial Yards, zdj. Skidmore, Owings & Merrill

 

„Nasz projekt opiera się na odpowiadaniu na potrzeby rynku w zakresie elastycznych, wydajnych i wyposażonych przestrzeni; czerpie inspirację z bogatej historii przemysłowej śródmieścia Atlanty. Projekt priorytetowo traktuje zdrowie i dobre samopoczucie pracowników i gości, tworzy zatem liczne przestrzenie na świeżym powietrzu dzięki tarasom na każdym piętrze, które można wykorzystać jako alternatywne miejsca pracy lub odpoczynku dzięki temu, że oferują one wyjątkowe widoki na miasto” – mówi Paul Danna, Partner z firmy SOM.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.