Studio architektoniczne Skidmore, Owings & Merrill we współpracy z Goode Van Slyke Architecture z Atlanty, odsłoniło pierwszą odbudowaną wieżę Centennial Yards. Budynek nazwany One Centennial Yards zaoferuje najemcom aż 500 000 stóp kwadratowych powierzchni biurowej i 21 980 stóp kwadratowych powierzchni rekreacyjnych na zewnątrz.
Fasady trzech smukłych wież zostały zainspirowane przez przemysłowe dziedzictwo śródmieścia Atlanty. Wnętrza wież zostały zaprojektowane z myślą o niedawno doświadczonej przez społeczeństwa całego świata pandemii koronawirusa, oferując najemcom przestrzenie na świeżym powietrzu – balkony i tarasy, na których można spędzić czas bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.
Projekt jest próbą rewitalizacji zaniedbanej, niedostatecznie wykorzystywanej części miasta znanej lokalnym mieszkańcom jako „wąwóz”. Centennial Yards będzie nowym domem dla znanych na cały świat firm z Atlanty, takich jak Marvel, Tyler Perry Studios, Google i Microsoft.
„Nasz projekt opiera się na odpowiadaniu na potrzeby rynku w zakresie elastycznych, wydajnych i wyposażonych przestrzeni; czerpie inspirację z bogatej historii przemysłowej śródmieścia Atlanty. Projekt priorytetowo traktuje zdrowie i dobre samopoczucie pracowników i gości, tworzy zatem liczne przestrzenie na świeżym powietrzu dzięki tarasom na każdym piętrze, które można wykorzystać jako alternatywne miejsca pracy lub odpoczynku dzięki temu, że oferują one wyjątkowe widoki na miasto” – mówi Paul Danna, Partner z firmy SOM.
Renée Gailhoustet, francuska architektka, pionierka budownictwa socjalnego i zdobywczyni nagrody Royal Academy Architecture Prize 2022, zmarła w wieku 93 lat w zaprojektowanym przez siebie domu w Le Liégat, Ivry-sur-Seine.
Ogłoszono konkurs na na projekt stoiska IARP podczas targów BUDMA. W konkursie mogą wziąć udział studenci oraz absolwenci architektury oraz kierunków pokrewnych.
Rusza kolejna edycja konkursu International Design Awards 2022. IDA Awards promuje najciekawszych twórców projektów wnętrzarskich i użytkowych. W konkurencji mogą wziąć udział młodzi architekci oraz profesjonaliści z ugruntowaną pozycją na rynku.
Każdy architekt, projektant i grafik doskonale wie o tym, jak duży wpływ na pracę twórczą ma odpowiednio dostosowane otoczenie. Dobrze zaaranżowana pracownia umożliwi zarówno szybkie i sprawne wykonywanie czynności rutynowych, jak i pozwoli na eksperymenty z formą i techniką. To właśnie miejsce pracy architekta jest przedmiotem ogłoszonego niedawno konkursu Arch-Station.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.