Za projekt pawilonu odpowiada rumuńskie biuro architektoniczne CUMULUS. Wizja architektów została zatytułowana New Nature, czyli "nowa natura".
Koncepcja biura CUMULUS została zainspirowana naturą. Pawilon o powierzchni 1500 m2 został zaprojektowany tak, by bawić się z percepcją i zmysłami oglądających. Postawiono także na doznania dotykowe przy zastosowaniu takich materiałów wykończeniowych jak ceramika, lastryko, filc i drewno.
Kubistyczna bryła pawilonu z zaokrągloną u dołu fasadą „leży” na lustrze wodnym, które w intrygujący sposób odbija jego krzywizny. Te cztery łuki, jak mówią projektanci, mają symbolizować cztery filary Rumunii: naturę, tradycję, edukację i technologię.
„Po zakończeniu Expo pawilon stanie się muzeum poświęconym dzieciom […] Przeniesiona do Rumunii przestrzeń stanie się centrum eksperymentów i nauki dla młodzieży” – opowiadają o projekcie odpowiedzialni za niego architekci ze studia CUMULUS
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają do udziału w I edycji Konkursu Architektonicznego „Laur Dostępności”. Jury konkursu wyróżni te nagrodzone inwestycje, które w znacznym stopniu ułatwiają poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami, dzieciomi osobom starszym.
Villa R to projekt autorstwa Saunders Architecture zlokalizowany w Mosterhamn w Norwegii. Dom został zaprojektowany dla rodziny, która mieszkała na jednej z wysp w dystrykcie Bømlo na południe od Bergen. Kiedy inwestorzy odkryli, że plany nowej drogi i mostu znacząco wpłyną na otoczenie ich dotychczasowego domu, postanowili wybudować nowy. Budynek znajduje na wzgórzu położonym nieopodal od dawnego lokum właścicieli, a jego otoczenie zachwyca i doskonale pasuje do architektonicznego projektu domu.
Firma Elita zaprasza architektów wnętrz do udziału w konkursie Łazienka z wizją. Architekci będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i kreatywność w projektowaniu.
Biuro architektoniczne Spaceworkers zaprojektowało betonowy gmach muzeum Centro de Interpretação do Românico w portugalskiej wiosce Lousada. Wystawy muzeum upamiętniają historię architektury romańskiej na północy kraju.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.