New Nature. Pawilon Rumunii na Expo 2020

New Nature. Pawilon Rumunii na Expo 2020

New Nature, Courtesy of CUMULUS

Za projekt pawilonu odpowiada rumuńskie biuro architektoniczne CUMULUS. Wizja architektów została zatytułowana New Nature, czyli "nowa natura".

Koncepcja biura CUMULUS została zainspirowana naturą. Pawilon o powierzchni 1500 m2 został zaprojektowany tak, by bawić się z percepcją i zmysłami oglądających. Postawiono także na doznania dotykowe przy zastosowaniu takich materiałów wykończeniowych jak ceramika, lastryko, filc i drewno.

Exterior_render_(1)
New Nature, Courtesy of CUMULUS

Kubistyczna bryła pawilonu z zaokrągloną u dołu fasadą „leży” na lustrze wodnym, które w intrygujący sposób odbija jego krzywizny. Te cztery łuki, jak mówią projektanci, mają symbolizować cztery filary Rumunii: naturę, tradycję, edukację i technologię.

Exterior_render_(6)
New Nature, Courtesy of CUMULUS

„Po zakończeniu Expo pawilon stanie się muzeum poświęconym dzieciom […] Przeniesiona do Rumunii przestrzeń stanie się centrum eksperymentów i nauki dla młodzieży” – opowiadają o projekcie odpowiedzialni za niego architekci ze studia CUMULUS

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.