Niagara Falls Heritage Gateway

Niagara Falls Heritage Gateway

zdj. PAU

Nowojorskie studio Practice for Architecture and Urbanism poprowadzi nowy projekt Niagara Falls Heritage Gateway. Przebudowa ma na celu ożywienie terenu, przyciągnięcie mieszkańców miasta oraz turystów i pobudzenie lokalnej gospodarki.

Projekt przebudowy obejmuje rewitalizację historycznego odcinka kanału Niagara Falls Power Company i przekształcenie go w teren atrakcyjny dla spacerowiczów i wielbicieli aktywności na świeżym powietrzu. Na granicy Parku Stanowego Niagara Falls planowana jest budowa tarasu widokowego, z którego odwiedzający będą mogli podziwiać panoramiczne widoki na American Rapids i Goat Island.

zdj. PAU

 

Projekt ma na celu zachowanie naturalnych cech terenu – jego ukształtowania i roślinności – przy jednoczesnym zwiększeniu jego atrakcyjności. Ponadto pobliski DiFranco Park zostanie przebudowany tak, aby obejmował pawilon wielofunkcyjny i przestrzenie do rekreacji, spotkań i zajęć na świeżym powietrzu.

zdj. PAU

 

„Projekt Niagara Falls Heritage Gateways jest szansą na zademonstrowanie, w jaki sposób przemyślany projekt może odnowić, a nie zniszczyć miasto. To właśnie poprzez budowanie na fundamencie wspólnej historii — zamiast próbować wymyślać miasta na nowo — naprawdę wzmacniamy społeczności i przynosimy im korzyści. Infrastruktura publiczna jest najważniejszym punktem udanej urbanistyki” – o projekcie opowiada Vishaan Chakrabarti, założyciel i dyrektor kreatywny PAU.

Projekt ma zostać ukończony w 2024 roku.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.