Muzeum Paleis Het Loo

Muzeum Paleis Het Loo

zdj. KAAN Architecten

KAAN Architecten przedstawiło projekt podziemnego rozszerzenia dla Muzeum Paleis Het Loo w Holandii. Rozbudowa ma zwiększyć powierzchnię muzeum i umożliwić lepszą prezentację kolekcji muzealnej.

Projekt zakłada rozwinięcie istniejącego muzeum, które zostanie wykonane w trzech etapach W ramach rozszerzenia powstaną nowe galerie, pracownie, magazyny oraz powierzchnie wystawowe. Architekci zdecydowali się na wykorzystanie naturalnego krajobrazu w celu ukrycia części budynku. W górnej części zaprojektowano półokrągłą platformę, która wkomponuje się w otoczenie i pozwoli zwiedzającym na bezpośrednie zetknięcie z naturą.

zdj. KAAN Architecten

 

Projekt zakłada wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, takich jak geotermia i panele fotowoltaiczne. Muzeum Paleis Het Loo to zabytkowy pałac i muzeum w Apeldoorn, w Holandii. Muzeum prezentuje kolekcję przedmiotów związanych z historią rodziny królewskiej Oranje-Nassau.

zdj. KAAN Architecten

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.