Nie dojdzie do zamknięcia School of Architecture w Taliesin
Nie dojdzie do zamknięcia School of Architecture w Taliesin
Dzięki niezwykłej determinacji studentów i wykładowców starania o utrzymanie szkoły przyniosły pozytywny skutek. Po ponad miesiącu walki zarząd uczelni ogłosił, że nie zostanie ona zamknięta. Co wpłynęło na decyzję rady?
W zeszłym miesiącu ogłoszono, że School of Architecture w Taliesin (SoAT) zostanie zamknięta po 88 latach. Na skutek sprzeciwu studentów i nauczycieli, zarząd postanowił uchylić swoją decyzję z 25 stycznia i nie zamykać szkoły. Rada SoAT oświadczyła, że uzyskała dodatkowe finansowanie, które pozwoli na utrzymanie szkoły.
Dan Schweiker, przewodniczący rady gubernatorów szkoły, powiedział: „Dziedzictwo Franka Lloyda Wrighta kultywowane przez szkołę ma, jak pokazało ogromne poparcie, ma niesamowite znaczenie. Jakość pracy, którą wykonali uczniowie w ostatnich latach jest znakomita. Byłoby poważnym ciosem dla przyszłości architektury, gdyby ci utalentowani studenci nie mieli szansy na kontynuowanie tego dziedzictwa”.
O problemach finansowych i planach zamknięcia szkoły mówiono już od roku 2017. W ostatnich tygodniach z inicjatywy studentów utworzono petycję, która miała na celu ochronę placówki. „Zbliżające się zamknięcie Szkoły Architektury w Taliesin spowodowało oszołomienie i głębokie zaniepokojenie jej uczniów. Zaprzepaszczenie 88 lat wdrażania alternatywnego modelu pedagogicznego jest co najmniej tak destrukcyjne jak wyburzenie budynku, w którym znajduje się szkoła. Zamknięcie tej szkoły oznacza rozmontowanie wielkich wizji i tradycji minionego stulecia” – można przeczytać w petycji.
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza studentów i absolwentów do udziału w konkursie Architektura Betonowa, w którym nagrodzone zostaną najlepsze prace dyplomowe z zakresu architektury, wykorzystujące beton.
Firma architektoniczna Populous zaprezentowała niemal ukończony projekt National Speed Skating Oval, który znany jest również jako Ice Ribbon. Budynek, stworzony specjalnie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, pomieści 12 tysięcy widzów.
Modelowanie 3D jest jednym z ważniejszych wynalazków współczesnej technologii. Jego niekwestionowanym atutem jest szerokie zastosowanie, również w architekturze, budownictwie i projektowaniu. Platfoma cove.tool zaprasza studentów do udziału w warsztatach modelowania 3D i towarzyszącym im konkursie.
Bjarke Ingels Group we współpracy z lokalnym studiem Xsite Architecture, opublikowała wizualizacje projektu biurowca No. 1 Quayside, który powstanie niebawem w Newcastle. Charakterystyczne linie krzywe, nadające projektowi oryginalności i niepowtarzalności, zainspirowane zostały mostami nad rzeką Tyne i otaczającymi ją wzgórzami.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.