Niskoemisyjna przebudowa od Sid Lee Architecture

Niskoemisyjna przebudowa od Sid Lee Architecture

Zwycięski projekt konkursu C40 Reinventing Cities, zdj. Sid Lee Architecture

Firma Les Ateliers Cabot z Sid Lee Architecture wygrała drugą edycję konkursu C40 Reinventing Cities w Montrealu, który ma na celu zachęcanie do rewitalizacji miast w taki sposób, aby były neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oraz wdrażanie najbardziej innowacyjnych pomysłów na przekształcenie niewykorzystanych terenów w obszary zrównoważonego rozwoju.

Propozycja Les Ateliers Cabot przywróci do życia dawne budynki przemysłowe Canadian Power Boat Corporation, zlokalizowane przy 4000 Saint-Patrick. Studio Sid Lee Architecture ukazało wodę jako ważny zasób naturalny, który ma swoje miejsce w swojej strategii krajobrazowej i środowiskowe, uwydatniając płynące przez działkę kanały: Akwedukt i Lachine. Proponowany projekt pozwala przyrodzie pozostawać w symbiozie z architekturą, a także ukazuje więź między człowiekiem a naturą.

Zwycięski projekt konkursu C40 Reinventing Cities, zdj. Sid Lee Architecture

 

Firma, która od lat podkreśla, że jest zorientowana na społeczność i środowisko, ma na celu osiągnięcie neutralności projektu pod względem emisji dwutlenku węgla za pomocą kreatywnych niskoemisyjnych rozwiązań, takich jak pętle energetyczne między budynkami, organiczne membrany fotowoltaiczne i wiele, wiele innych. Już samo ponowne wykorzystanie istniejących na działce budynków zamiast wyburzania ich i budowy nowych pozwoliło na 44-procentową redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Kolejne 40 procent emisji zostało wyeliminowanych dzięki zastosowaniu materiałów niskoemisyjnych, takich jak drewniane fasady, belki i kolumny. Ponadto nawet do 60 procent terenu zostanie przeznaczone na tereny zielone, w tym nowy las miejski.

Zwycięski projekt konkursu C40 Reinventing Cities, zdj. Sid Lee Architecture

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.