Nowe osiedle na warszawskim Urysnowie

Nowe osiedle na warszawskim Urysnowie

Osiedle na Ursynowie, zdj. 81.waw.pl

Na jednej z chętniej zamieszkiwanych stołecznych dzielnic, Ursynowie, powstanie nowe osiedle projektu 81.waw.pl. Biuro specjalizujące się w projektowaniu domów jednorodzinnych stworzyło estetyczną i minimalistyczną dzielnicę, która będzie wygodnym miejscem do życia dla mieszkańców Warszawy.

Celem projektu było stworzenie takich brył, które wpiszą się w otoczenie, a jednocześnie będą cieszyć oko swoim indywidualnym charakterem. Budynki zaprojektowane przez 81.waw.pl są niezwykle kameralne i minimalistyczne. Dzięki skromnej formie wyjściowej mogą zostać dowolnie zinterpretowane i spersonalizowane przez przyszłych mieszkańców, pozostając jednocześnie spójną całością.

Osiedle na Ursynowie, zdj. 81.waw.pl

„Jednym z powodów stworzenia tak nietypowej elewacji była chęć nadania budynkom lekkiego i nieprzytłaczającego wyglądu oraz postawienie na jak najbardziej nowoczesny wygląd” – mówią architekci z 81.waw.pl

Nowoczesne formy geometryczne, które przybierają konstrukcje 22 bliźniaków, były inspirowane tradycyjną architekturą mieszkalną – punktem wyjścia były bowiem zwykłe domy z dwuspadowym dachem. Aby zapewnić każdej z rodzin mieszkającej w bliźniaku maksymalną prywatność, niewielki ogródek na tyłach domu podzielono na dwie części. Elewacje budynków będą utrzymane w szarym, dyskretnym kolorze, a całości dopełnią drzwi i okiennice wykonane z najlepszej jakości drewna.

Osiedle na Ursynowie, zdj. 81.waw.pl

„Chcieliśmy, aby każdy lokal mieszkalny sprawiał wrażenie niezależnego domu, dlatego każdy został podkreślony dachem dwuspadowym. Takie rozwiązanie pozwala każdemu poczuć się jakby mieszkał w swoim domku” – mówi Rafał Grudziąż.

Osiedle na Ursynowie, zdj. 81.waw.pl

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.