Nowoczesny biurowiec dla studia BENCH

Nowoczesny biurowiec dla studia BENCH

zdj. Foster + Partners

Firma Foster + Partners rozpoczęła budowę siedziby BENCH w Manili. BENCH to jedna z wiodących marek odzieżowych na Filipinach. Powstający na potrzeby firmy, 24-piętrowy budynek będzie mieścił biura, studia projektowe, przestrzenie społeczne i imprezowe oraz niezbędne udogodnienia dla pracowników firmy. 

Budynek jest zlokalizowany w Bonifacio Global City, które łączy się z otwartym parterem budynku, zaprojektowanym tak, aby stworzyć wizualne połączenie z otaczającą budynek zielenią. Atrium na parterze zostało zaprojektowane w taki sposób, aby mogło służyć również jako przestrzeń do organizacji pokazów mody i innych eventów związanych z przemysłem fashion. Na szczycie budynku znajduje się czteropiętrowe atrium, które zapewnia dostęp naturalnego światło do pomieszczeń w jego okolicy.

zdj. Foster + Partners

 

Fasada budynku została skalibrowana tak, aby wpuszczać wystarczającą ilość światła do wnętrza bez oślepiania i zmniejszania efektywności klimatyzacji budynku. Innowacyjny system markiz z głębokimi nawisami na fasadach wschodniej i zachodniej chroni budynek przed zbyt dużym nasłonecznieniem. Wnętrze zostało zaprojektowane z użyciem minimalistycznej palety materiałów, w tym odsłoniętych kolumn betonowych i prefabrykowanych stropów betonowych w połączeniu z kruszywami kamiennymi z recyklingu. Dach budynku jest dostępny dla użytkowników i oferuje im zieloną przestrzeń rekreacyjną z widokiem na otaczające miasto.

zdj. Foster + Partners

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.