Nowy budynek muzeum w Milwaukee

Nowy budynek muzeum w Milwaukee

Milwaukee Public Museum, zdj. Ennead Architects

Ennead Architects i Kahler Slater przedstawili projekt nowego budynku Public Musem w Milwaukee w stanie Wisconsin. Projekt, który jest położony na terenie o powierzchni 2,4 akrów w dzielnicy Haymarket, uosabia wartości bliskie misji muzeum: dobro społeczności, przyrodę, edukację i zachowanie eksponatów dla kolejnych pokoleń.

Obiekt, który ma zostać otwarty dla zwiedzających w roku 2026, został zaprojektowany tak, aby odzwierciedlać bogatą historię naturalną stanu Wisconsin, jednocześnie tworząc nowe centrum społeczności i miejsce nauki dla uczniów w każdym wieku. Muzeum ma być również ośrodkiem badawczym, który będzie zajmował się zbieraniem i przekazywaniem rzetelnej wiedzy o lokalnej kulturze i naturze.

Milwaukee Public Museum, zdj. Ennead Architects

 

Architektura inspirowana jest uksztaltowaniem terenu zarówno samego Milwaukee, jak i całego Wisconsin. Architekci chcieli, aby elementy projektu przywodziły na myśl formacje geologiczne znajdujące się na terenie Parku Stanowego Mill Bluff, znane i doceniane w całych Stanach Zjednoczonych.

Milwaukee Public Museum, zdj. Ennead Architects

 

Budynek składa się z betonowo-szklanej konstrukcji owiniętej zewnętrzną teksturą, która odzwierciedla krajobrazy Mill Bluff. Zaokrąglone rogi budynku mają przybliżyć architekturę do naturalnie ukształtowanych skał.  Zbieżność trzech rzek Milwaukee: Milwaukee, Kinnickinnic i Menomonee znajduje odzwierciedlenie w przestrzeniach wewnętrznych muzeum, których trzy różne wejścia zbiegają się w jednym punkcie, który będzie miejscem spotkań miłośników sztuki. Jak utrzymują architekci odpowiedzialni za projekt, poprzez ukształtowanie bryły budynku chcieli oddać zachwyt, którego doświadczyli, zwiedzając park Mill Bluff, i przekazać go wszystkim zwiedzającym.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.