Foster + Partners zaprezentowało plan zagospodarowania nabrzeża w Larnace na Cyprze. Projekt ma na celu przekształcenie wybrzeża w dynamiczne miejsce, łączące ciekawą lokalną historię i nowoczesne motywy.
Nowy projekt Foster + Partners obejmuje stworzenie nowych terenów zielonych, promenad, tarasów i parków wzdłuż wybrzeża. W projekcie uwzględniono również istniejące budynki, takie jak kościół Agios Lazaros z XVIII wieku i Fort Larnaca z XIX wieku, które mają zostać odrestaurowane i zintegrowane z nowymi strukturami. Dbałość zarówno o nowe budynki, jak i te, które niosą za sobą wartość historyczną, pozwoliło architektom na symboliczne połączenie tradycji i przyszłości.
zdj. Foster + Partners
Nowe budynki zaprojektowane przez Foster + Partners, będące częścią planu, mają mieć lekką, opływową formę, co ma odzwierciedlać istotny dla regionu przemysł rybacki i historię miasta. W planie przewidziano także budowę nowych miejsc publicznych i centrów kulturalnych, takich jak muzeum sztuki i teatr, aby przyciągnąć mieszkańców i turystów. Plan zagospodarowania nabrzeża w Larnace ma na celu ustanowienie miasta jako ważnego ośrodka turystycznego na Cyprze i przyczynić się do rozwoju lokalnej gospodarki.
Instytucja Pamięć i Przyszłość ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji artystycznej wystawy pod tytułem: „Odra most. Odra granica”. Wystawa ma rozwinąć zagadnienie rzeki jako miejsca definiującego tożsamość regionu.
W krakowskim Muzeum Manggha od 16 grudnia ubiegłego roku można obejrzeć wystawę poświęconą najbardziej znanemu współczesnemu architektowi japońskiemu, Kengo Kumie.
Już niebawem, 30 września, w niemieckim mieście Melle odbędzie się wręczenie nagród Design Educates Awards. Wydarzeniu będą towarzyszyć liczne wydarzenia związane z architekturą i urbanistyką, a także panele dyskusyjne i spotkania przy muzyce na żywo.
Zapraszamy architektów do udziału w konkursie na projekt Centrum Kultury dla chińskiego ekologicznego miasta. Z nadesłanych przez uczestników projektów jury wybierze ten, który najlepiej wpisze się w założenia zrównoważonego projektowania.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.