Nowy projekt Foster and Partners na Cyprze

Nowy projekt Foster and Partners na Cyprze

zdj. Foster + Partners

Foster + Partners zaprezentowało plan zagospodarowania nabrzeża w Larnace na Cyprze. Projekt ma na celu przekształcenie wybrzeża w dynamiczne miejsce, łączące ciekawą lokalną historię i nowoczesne motywy.

Nowy projekt Foster + Partners obejmuje stworzenie nowych terenów zielonych, promenad, tarasów i parków wzdłuż wybrzeża. W projekcie uwzględniono również istniejące budynki, takie jak kościół Agios Lazaros z XVIII wieku i Fort Larnaca z XIX wieku, które mają zostać odrestaurowane i zintegrowane z nowymi strukturami. Dbałość zarówno o nowe budynki, jak i te, które niosą za sobą wartość historyczną, pozwoliło architektom na symboliczne połączenie tradycji i przyszłości.

zdj. Foster + Partners

 

Nowe budynki zaprojektowane przez Foster + Partners, będące częścią planu, mają mieć lekką, opływową formę, co ma odzwierciedlać istotny dla regionu przemysł rybacki i historię miasta. W planie przewidziano także budowę nowych miejsc publicznych i centrów kulturalnych, takich jak muzeum sztuki i teatr, aby przyciągnąć mieszkańców i turystów. Plan zagospodarowania nabrzeża w Larnace ma na celu ustanowienie miasta jako ważnego ośrodka turystycznego na Cyprze i przyczynić się do rozwoju lokalnej gospodarki.

zdj. Foster + Partners

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.