Nowy projekt Teatru Dramatycznego w Wielkim Nowogrodzie

Nowy projekt Teatru Dramatycznego w Wielkim Nowogrodzie

Teatr Dramatyczny w Wielkim Nowogrodzie, zdj. Rhizome

Studio architektoniczne Rhizome z Sankt Petersburga wygrało konkurs na projekt nowego Teatru Dramatycznego Dostojewskiego w Wielkim Nowogrodzie w Rosji. Projekt renowacji ma na celu uwydatnienie charakterystycznych cech teatru i zapewnienie miejsca na realizację nowego program kulturalnego i edukacyjnego, opracowanego przez dyrekcję. Ma ona nadzieję, że po przebudowie Teatr Dramatyczny stanie się obowiązkowym punktem wycieczek turystów i ulubioną instytucją kulturalną mieszkańców miasta.

Jak podkreśla zespół z Rhizome, ich projekt był w zamyśle różny od historycznej struktury, lecz w pewien sposób z nią połączony. Architekci pod żadnym pozorem nie chcieli tworzyć bryły, która miałaby imitować wiekowe mury. Zaryzykowali więc połączenie starego z nowym. Metaliczne faktury, odblaskowe materiały i wyraźne barwy uzupełniają historyczną strukturę o ciekawe, nowoczesne elementy, dzięki czemu zyskuje ona nową tożsamość. Stworzone przez Rhizome przestrzenie będą ze sobą połączone, tworząc spójny, lecz przejrzysty i autentyczny krajobraz.

Teatr Dramatyczny w Wielkim Nowogrodzie, zdj. Rhizome

 

Członkowie jury konkursu, w skład którego weszli teoretycy i praktycy architektury tak z Rosji, jak i z innych krajów, wyrazili największe uznanie dla projektów Archiproba Studios i biura FORM z Moskwy oraz Rhizome Group  z Sankt Petersburga. Finalistów wybrano spośród 16 uczestniczących w konkursie zespołów. Za organizację konkursu odpowiada rząd obwodu nowogrodzkiego. Przy konkursie współpracowali z firmą Strelka KB oraz przedsiębiorstwami DOM.RF oraz Acron.

Teatr Dramatyczny w Wielkim Nowogrodzie, zdj. Rhizome

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.