Nowy projekt w Queens od ODA

Nowy projekt w Queens od ODA

zdj. ODA

Rada miasta Nowy Jork zatwierdziła projekt Innovation w Western Queens, przedstawiony przez firmę ODA. Plan, który składa się z pięciu bloków, zaoferuje miastu dwa akry otwartej przestrzeni, przestrzenie rekreacyjne i gabinety odnowy biologicznej, setki niedrogich mieszkań i tysiące miejsc pracy.

Projekt został zainicjowany w 2020 roku przez władze Nowego Jorku i miał na celu rewitalizację w dużej mierze uśpionego obszaru miejskiego w Queens i przekształcenie go w tętniącą życiem, przyjazną dla pieszych dzielnicę kulturalną i rozrywkową.

zdj. ODA

 

Innovation QNS rozszerzy sąsiednią dzielnicę kulturalną Kaufman, aby zaoferować miastu jeszcze więcej możliwości rozwoju sceny artystycznej miasta. Teren objęty planem zagospodarowania przestrzennego jest obecnie zajęty głównie przez parkingi o dużej powierzchni oraz niewykorzystane budynki przemysłowe i handlowe. Na ich miejscu staną nowoczesne budynki, które zachwycą użytkowników funkcjonalnością i designem.

zdj. ODA

 

Projekt przewiduje przeznaczenie części parteru na sferę publiczną, aby odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców Queens, dzielnicy o najniższej ilości terenów zielonych w całym stanie. Dzielnica poza tym, że obejmie różnorodne atrakcje i udogodnienia dla mieszkańców, stworzy również obszary zewnętrzne, które pozwolą użytkownikom na spędzanie wolnego czasu w aktywny sposób.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.