Art Garden. Konkurs

Art Garden. Konkurs

Plakat wydarzenia.

Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie na najlepszy projekt przestrzeni artystycznej na świeżym powietrzu. Jury konkursu oczekuje inspirujących, odważnych projektów, których oryginalność pobudzi zmysły i przywiedzie na myśl nieoczekiwane skojarzenia.

Architekturę postrzegamy dzięki zmysłom. W przestrzeni zachodzą stałe interakcje między natężeniem oświetlenia a temperaturą, dźwiękiem i atmosferą, i tak dalej. Interakcje między różnymi zmysłami determinują wpływ przestrzeni architektonicznych na nasze samopoczucie – fizyczne i psychiczne. Postrzeganie architektury odbywa się na różnych poziomach. Detale, szerszy obraz i wyobrażenie przyjęte z góry przez nas umysł – te czynniki łączą się, gdy myślimy o zorganizowanej przestrzeni. Dzięki unikalnym skojarzeniom, każdy z nas postrzega przestrzeń na swój własny sposób” – piszą organizatorzy.

Organizatorzy konkursu zadają uczestnikom pytanie, czy ekscytującą moc architektury można oddać poprzez podejście multisensoryczne. Ich zadaniem będzie zaprojektowanie przestrzeni artystycznej na wolnym powietrzu – takiej, z której będą mogli korzystać uczniowie i studenci kierunków artystycznych. Przestrzeń powinna stymulować kreatywność, oddziałując na zmysły użytkowników, jednocześnie pozostając maksymalnie przystosowana pod względem funkcjonalności.

Konkurs ma charakter koncepcyjny. Pula nagród w konkursie wynosi 24.000 USD. W rywalizacji mogą wziąć udział wszyscy, zarówno profesjonaliści, jak i studenci i projektanci – amatorzy. Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.