Oddajcie kino Moskwa. Architektura kultowych kin warszawskich

Oddajcie kino Moskwa. Architektura kultowych kin warszawskich

Plakat wystawy "Przekrój kino!", zdj. ZODIAK

Iluzjon, Skarpa… Te nazwy nostalgicznie kojarzą się dojrzalszym Warszawiakom z radosnymi czasami dzieciństwa i młodości. Wspomnienia te mają szansę odżyć w ZODIAKU na wystawie „Przekrój kino!”.

14 marca w warszawskim ZODIAKU otworzy się wystawa „Przekrój kino!”. Organizatorzy przeanalizują historię architektury kin w Warszawie, począwszy od pełnego klasy międzywojnia, poprzez czasy PRL-u, których przygnębiająca szarość dawała się znieść dzięki ekscytującym obrazom na wielkim ekranie, aż po dzień dzisiejszy – erę „wymierania” kin studyjnych.

Kino Iluzjon w Warszawie, zdj. WikiCommons

Wystawie będą towarzyszyły dodatkowe wydarzenia: wykłady, warsztaty i spotkania. „Przekrój kino!” ma szansę połączyć wielbicieli kinematografii, fascynatów architektury i wszystkich tych, dla których sylwetki dawnych stołecznych kin nie są tylko utrwalonymi na kliszy obrazami, a wspomnieniem pierwszych poruszeń płynących z obcowania ze sztuką filmową.

"Przekrój kino!"

ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Wiecha 4

14 marca – 31 maja 2020 r.

11:00-20:00

Wstęp wolny

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.