Office 2021 Design Challenge

Office 2021 Design Challenge

Plakat wydarzenia

Platforma Bee Breeders zaprasza architektów do udziału w konkursie Office 2021 Design Challenge. Jego przedmiotem jest projekt przestrzeni biurowej na miarę czasów: zrównoważonej i wychodzącej naprzeciw potrzebom współczesnych pracowników.

W jaki sposób architekci mogą poprawić warunki pracy pracowników biur? „Standard miejsc pracy znacznie poprawił się w ciągu ostatnich kilku dekad. Wprowadzenie nowych technologii i wpływ pandemii koronawirusa mają całkowicie zmienić standardy naszej pracy w przyszłości. W latach siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych biura były nadal w większości przystosowane do pracy indywidualnej, pracownicy przebywali we własnych boksach, a menadżerowie we własnych biurach. (…) Poczta e-mail, edytory tekstu i komputery osobiste zostały wprowadzone już w latach 70., ale stały się wszechobecne dopiero dekady później. Telefony komórkowe zaś, choć dostępne od końca lat 80. […] nie były standardową praktyką aż do nowego tysiąclecia” – piszą organizatorzy. Nakreślony w briefie konkursu kontekst zagospodarowania i sposobów działania przestrzeni biurowych ma zainspirować architektów do wybiegania w przyszłość i poszukiwania idealnego biura przyszłości.

W konkursie brać udział mogą zarówno profesjonalni architekci, jak i studenci. Przewidziane są dla nich zniżki na udział w konkursie. Do udziału zaproszone są osoby pojedyncze oraz zespoły, w których skład mogą wejść maksymalnie cztery osoby.

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody pieniężne.

Więcej informacji, kalendarium oraz zgłoszenia znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.