A District. Najwyższa wieża w Japonii
Pelli Clarke & Partners prezentuje wieżę A District, która budowana jest w samym centrum Tokio. Wysoka na 330 metrów wieża jest obecnie najwyższym budynkiem w Japonii.
Platforma Bee Breeders zaprasza architektów do udziału w konkursie Office 2021 Design Challenge. Jego przedmiotem jest projekt przestrzeni biurowej na miarę czasów: zrównoważonej i wychodzącej naprzeciw potrzebom współczesnych pracowników.
W jaki sposób architekci mogą poprawić warunki pracy pracowników biur? „Standard miejsc pracy znacznie poprawił się w ciągu ostatnich kilku dekad. Wprowadzenie nowych technologii i wpływ pandemii koronawirusa mają całkowicie zmienić standardy naszej pracy w przyszłości. W latach siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych biura były nadal w większości przystosowane do pracy indywidualnej, pracownicy przebywali we własnych boksach, a menadżerowie we własnych biurach. (…) Poczta e-mail, edytory tekstu i komputery osobiste zostały wprowadzone już w latach 70., ale stały się wszechobecne dopiero dekady później. Telefony komórkowe zaś, choć dostępne od końca lat 80. […] nie były standardową praktyką aż do nowego tysiąclecia” – piszą organizatorzy. Nakreślony w briefie konkursu kontekst zagospodarowania i sposobów działania przestrzeni biurowych ma zainspirować architektów do wybiegania w przyszłość i poszukiwania idealnego biura przyszłości.
W konkursie brać udział mogą zarówno profesjonalni architekci, jak i studenci. Przewidziane są dla nich zniżki na udział w konkursie. Do udziału zaproszone są osoby pojedyncze oraz zespoły, w których skład mogą wejść maksymalnie cztery osoby.
Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody pieniężne.
Więcej informacji, kalendarium oraz zgłoszenia znajdziecie na stronie organizatora.
Pelli Clarke & Partners prezentuje wieżę A District, która budowana jest w samym centrum Tokio. Wysoka na 330 metrów wieża jest obecnie najwyższym budynkiem w Japonii.
Być może po raz pierwszy w historii świata problemem ogromnej części społeczeństw jest nadmiar przedmiotów i jedzenia, nie zaś ich niedobór. Żyjemy w dobrobycie, otoczeni reklamami, zachęcającymi nas do nabywania kolejnych rzeczy, powoli tracąc umiejętność odróżnienia prawdziwej potrzeby od kolejnej zachcianki. Czy kupując, myślimy o tym, jak nasze nawyki konsumenckie wpływają na środowisko? What Design Can do i IKEA Foundation zapraszają twórców w każdym wieku do uczestnictwa w konkursie No Waste Challenge.
Obecna sytuacja epidemiologiczna dotyka nad na różnych płaszczyznach życia. Odwoływane i przekładane są wydarzenia artystyczne i kulturalne. Światowy Kongres Architektów, który miał odbyć się po raz 27. w Rio de Janeiro, jest kolejnym wydarzeniem, którego data uległa zmianie ze względu na panującą obecnie pandemię wirusa COVID-19.
Studio Snøhetta zaprojektowało kompleks budynków dla muzeum The Arc w Svalbard w Norwegii. Projekt położony 78 ° na północ od równika Ziemi ma pełnić funkcję archiwum dziejów Arktyki i świata.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.