On Water. Konkurs

On Water. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie On Water, którego przedmiotem jest esej na temat koncepcji pływających miast i ich architektury.

Pływające miasta pozostają na razie w sferze naszych wyobrażeń. Szybkie zużycie zasobów naturalnych i katastrofy spowodowane działalnością człowieka na ziemi, skłaniają nas do poszukiwania nowych rozwiązań budowlanych. Konkurs On Water zbierze najlepsze propozycje esejów na temat pływających miast i tego, jak mogą zmienić współczesną architekturę.

Fikcyjne teorie na temat pływających miast zamieniają się w dyskusje na temat tego, jak można je zbudować. Wraz z topnieniem lodowców i podnoszeniem się poziomu mórz, nadmorskie miasta szukają sposobów radzenia sobie z rosnącym zagrożeniem powodziami i osiadaniem gruntów. Wiele koncepcji o różnym stopniu realizmu napływa od architektów, inżynierów i projektantów.

Napisz esej, w którym przedstawisz, jaką rolę odegra architektura w budowaniu pływających miast. Przeszukaj Internet, wykorzystaj wywiady, książki lub swoją wyobraźnię, aby odpowiedzieć na podane przed organizatorów w eseju zawierającym około 1000-1500 słów. Do tekstu powinny być dołączone trzy obrazy, które pomogą w przedstawieniu pomysłów autora.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni. Prace powinny być napisane w języku angielskim. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.