Opera By The Sea

Opera By The Sea

Plakat wydarzenia

Konkurs Opera By The Sea ma na celu wyłonienie najlepszego projektu architektonicznego budynku opery, która docelowo ma stanąć w Tallinie w Estonii. Organizatorzy, UNI Design Forever, mówią wprost, że od uczestników oczekują projektów wyjątkowych, nowatorskich, wręcz ikonicznych.

Budynki oper w Sydney, Walencji, Ałmaty, Pekinie itp. zostały zbudowane w XIX wieku według projektów architektów Santiago Calatravy, Normana Fostera i Paula Andreu. Zaprojektowanie dzisiejszej opery (lub centrum kulturalnego), która będzie jednocześnie pomnikiem stylu architektonicznego XXI wieku, tak, by stała się ikoną, która przetrwa dziesięciolecia, jest wyzwaniem samym w sobie” – piszą organizatorzy konkursu. Zachęcają również uczestników do zadania sobie pytania, w jaki sposób architektura zaspokaja we współczesnym społeczeństwie zapotrzebowanie na kulturę. Te wskazówki mają pomóc uczestnikom w opracowaniu idealnej koncepcji gmachu opery dla stolicy Estonii.

W skład jury, który oceni prace i wybierze te, którym należą się nagrody, wchodzą najlepsi praktycy i teoretycy architektury z Estonii, Francji, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Pula nagród, które rozdzielą oni pomiędzy najciekawsze propozycje, wynosi 20.000 USD.

Termin rejestracji do konkursu mija 5 października, prace należy nadesłać do 20 października, natomiast wyniki konkursu zostaną upublicznione w połowie grudnia tego roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.