Interaktywne projektowanie. Nowy projekt studia Zaha Hadid Architects

Interaktywne projektowanie. Nowy projekt studia Zaha Hadid Architects

Roatán Próspera, zdj. ZHA

Studio Zaha Hadid Architects opublikowało projekt modułowego kompleksu mieszkaniowego, który powstanie na wybrzeżu Hondurasu. Znane biuro architektoniczne wprowadziło do swojego projektu interesujący, nowoczesny aspekt: możliwość cyfrowego dostosowania szczegółów modułu przy zamawianiu go przez przyszłego mieszkańca.

Roatán Próspera to osiedle mieszkaniowe, które powstanie na Roatán, karaibskiej wyspie u wybrzeży Hondurasu. Kompleks, który według planów ma powstać jeszcze w tym roku, będzie budynkiem modułowym, składającym się z oddzielnych prefabrykowanych domów. Ich projekt czerpie garściami z tradycyjnej architektury regionalnej – budynki mają konstrukcję szachulcową, charakteryzują się również sporymi zaokrąglonymi tarasami.

Roatán Próspera, zdj. ZHA

 

Do zbudowania domów posłuży deweloperowi drewno z certyfikowanych lasów w pobliżu Honduras. Grupa projektantów z Zaha Hadid Architects zadbała o to, by projekt był w stu procentach etyczny i przyjazny dla środowiska; jest to również okazja do wsparcia lokalnych przedsiębiorstw, które dzięki kontraktowi z dużymi firmami mają wyjątkową okazję do wejścia na międzynarodowy rynek.

Roatán Próspera, zdj. ZHA

 

W pracy nad projektem ZHA połączyło siły z grupą Computational and Design Group – razem stworzyli oprogramowanie, które pozwoli mieszkańcom na dostosowanie rozmiaru i układu zamawianego przez nich modułu. „Ta platforma cyfrowa pozwala na dostosowanie poszczególnych znormalizowanych części, aby stworzyć indywidualne rezydencje, które pasują do każdego właściciela domu” - dodała firma.

Roatán Próspera, zdj. ZHA

źródło: dezeen.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.