Organic Shelter od Studio. O

Organic Shelter od Studio. O

Organic Shelter, zdj. Studio. O.

Nowoczesna wizja domu Organic Shelter – minimalistycznego pawilonu, który powstanie w malowniczym otoczeniu jeziora i lasu – zabiera nas w marzenia o wakacyjnym odpoczynku na łonie natury. Odpowiedzialni za projekt architekci, Aga Kobus i Grzegorz Gaworek ze Studia. O. zadbali o to, by mieszkańcy Organic Shelter mogli doświadczać spokoju i harmonii płynącej z idealnego dopasowania architektury do jej otoczenia.

Aga Kobus i Grzegorz Gaworek potraktowali bryłę domu tak, jakby była integralną częścią naturalnego otoczenia. Projektując, brali pod uwagę ukształtowanie działki, jej walory i trudności, które sprawia. Dzięki wnikliwym obserwacjom i wyczuciu architektonicznemu, projektantom udało tworzyć się dom nad samą wodą, sprawiający wrażenie stabilnego, a jednocześnie delikatnego.

Organic Shelter, zdj. Studio. O.

Południowa elewacja budynku została prawie całkiem przeszklona, dzięki czemu dom „przepuszcza” przez siebie zielone otoczenie, a wnętrza są doświetlone naturalnym światłem praktycznie przez cały dzień. Pomieszczenia zostały zaaranżowane w harmonijnym stylu, nawiązującym do japońskiego minimalizmu. Na ścianach króluje drewno dębowe. Tego materiału użyto również do wyłożenia sufitów oraz podłóg. Meble i wyposażenie utrzymano w neutralnych, jasnych kolorach – beżach, bielach i szarościach.

Organic Shelter, zdj. Studio. O.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.