Pierwsze urodziny Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK

Pierwsze urodziny Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK

ZODIAK, zdj. nazawszewarszawa.pl

Dokładnie 7 grudnia 2018 swoje podwoje otworzył Warszawski Pawilon Architektury, znajdujący się w Pasażu Stefana Wiecheckiego. ZODIAK jest miejscem spotkań, dyskusji i współpracy utalentowanych polskich architektów.

„Bardzo nas cieszy, że ZODIAK stał się jasnym punktem na mapie kulturalnej Warszawy. Oddział Warszawski SARP zamierza zadbać, by to miejsce w Pasażu Wiecha było miejscem spotkań miłośników architektury oraz tych, którzy chcieliby się nauczyć, jak ją odczytywać” – mówi Marta Sękulska-Wrońska, prezes Oddziału Warszawskiego SARP.

500-Zodiak1-790x395
Pasaż, w którym mieści się Warszawski Pawilon Architektury Zodiak; przed przebudową, zdj. warszawa.pl

Swoje pierwsze urodziny ZODIAK postanowił uczcić organizując warsztaty, wykłady, koncerty  i pokazy filmowe. Nie jest to jednak wyjątkowe działanie, gdyż organizacja podejmuje zróżnicowane działania artystyczne skierowane do wszystkich grup wiekowych.

„Przez ostatnie miesiące sprawdzaliśmy różne działania. ZODIAK animuje m.st. Warszawa i Oddział Warszawski SARP. Jest coś dla dorosłych i dla dzieci. Dominują tematy dotyczące architektury, tożsamości i rozwoju Warszawy, ale prezentujemy także inne miasta ze świata, bo jesteśmy otwarci na inspiracje. Publiczność ceni sobie również edukację architektoniczną, czego dowiódł m.in. zakończony właśnie pilotażowy program edukacyjny dla szkół” – mówi Marlena Happach, architekt miasta.

zodiak
Warszawski Pawilon Architektury Zodiak, zdj. warszawa.pl

ZODIAKOWI życzymy kolejnych lat owocnych działań na rzecz rozpowszechniania wiedzy z zakresu architektury i sztuki, a wszystkich mieszkańców Warszawy i odwiedzających zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty kulturalnej, którą przygotował SARP.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.