Podwarszawski dom projektu Z3Z Architekci

Podwarszawski dom projektu Z3Z Architekci

Dom pod Warszawą, zdj. Z3Z Architekci

W dobie nieskrępowanych eksperymentów architektonicznych, prosta i klasyczna forma jest doskonałym wyborem. Z tego założenia wydają się wychodzić również projektanci ze studia Z3Z Architekci, którzy w swojej wizji podwarszawskiego domu łączą oszczędną formę i prawdziwie domowe ciepło.

Projekt Z3Z Architekci, choć ukończony niemal trzy lata temu, nie zestarzał się ani o dzień. Jest to zasługa rozsądnych wyborów architektów i spójnej wizji inwestora. Budynek, który mieści się w miejscowości Józefosław pod Warszawą, powstał w samym środku zróżnicowanej zabudowy jednorodzinnej. Choć mogłoby się wydawać, że niejednolite otoczenie i związany z nim brak punktu odniesienia do sąsiednich budynków utrudnią powstawanie projektu, to właśnie te okoliczności przekonały architektów do poszukiwania neutralnej i ponadczasowej formy.

Dom pod Warszawą, zdj. Z3Z Architekci

Powstały na planie prostokąta budynek jest przykładem typowego jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Składa się z dwóch brył – dolnej - dziennej i górnej - prywatnej. Budynek ustawiono na działce tak, by wszystkie pomieszczenia zostały maksymalnie doświetlone naturalnym światłem. W projekcie architekci postawili na klasyczne połączenie dwóch odcieni szarości i nadającego całości przytulnego charakteru drewna. Obłożono nim górną, mniejszą bryłę. Stonowane kolory i drewniane wykończenia królują również we wnętrzach domu, tworząc spójną całość.

Dom pod Warszawą, zdj. Z3Z Architekci
Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.