Birdhouse ADU
North Arrow Studio, biuro architektoniczne z siedzibą w Austin w Teksasie, zaprojektowało i wybudowało mały dom, który formą i nazwą nawiązuje do karmnika dla ptaków.
Dzielnica biznesowa w Kantonie powiększy się o nowy zespół budynków. Olbrzymia realizacja biurowa pomieści tysiące pracowników działających w niej firm.
Międzynarodowe biuro architektoniczne Goettsch Partners ogłosiło rozpoczęcie budowy Poly International Finance Center. Kompleks biurowy zajmujący powierzchnię niemal 3 milionów metrów kwadratowych będzie składał się z czterech wież i dwunastu niższych budynków znajdujących się pomiędzy nimi.
Warto zwrócić uwagę na oryginalny kształt wież. Zachowują one, co prawda, tradycyjną formę wysokich kubików, lecz o obłych narożnikach. W ¾ wysokości wież znajdują się balkony, które mogą być dla pracowników miejscem do odpoczynku lub zjedzenia posiłku. Na samej górze umieszczono tarasy widokowe, częściowo obsadzone zielenią.
Pozostałe budynki mają natomiast kształt pudełek, ułożonych jedno na drugim. Do wież nawiązują zaokrąglonymi rogami oraz całkowicie szklanymi fasadami.
Zespół budynków obejmie również wielki park miejski.
źródło: worldarchitecturenews.com
North Arrow Studio, biuro architektoniczne z siedzibą w Austin w Teksasie, zaprojektowało i wybudowało mały dom, który formą i nazwą nawiązuje do karmnika dla ptaków.
Kanadyjski Departament Dziedzictwa Narodowego ogłosił pięciu finalistów konkursu na projekt LGBTQ+ National Monument. Obiekt ma zapewnić przestrzeń do zrzeszania się i spotkań osobom należącym do mniejszości seksualnych, a także wyrazić sprzeciw wobec dyskryminacji i ostracyzmowi, które dotykały społeczności queer w przeszłości.
Studio architektoniczne Kjellander Sjoberg ujawniło plany przekształcenia zabytkowego budynku Gjuteriet w szwedzkim Malmö w otwarte i wygodne miejsce pracy i rekreacji. Budynek, który zaoferuje miastu dodatkowe 4600 metrów kwadratowych powierzchni, pomieści około 300 miejsc pracy, sale konferencyjne, oranżerię, studia i pracownie, przestrzenie wystawiennicze, restaurację i salon odnowy biologicznej.
Skromna forma, ciemna elewacja… czy tak proste połączenie może być przepisem na luksusową rezydencję? Najwyraźniej tak. Zespół projektowy z JABRAARCHITECTS zadziałał zgodnie z zasadą, że mniej znaczy więcej, i trzeba przyznać, że wyszło im to na dobre. Nowy projekt domu w Izabelinie zachwyca harmonią kształtów i jakością materiałów widoczną już na pierwszy rzut oka.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.