Poly IFC. Nowoczesny kompleks biurowy w Chinach

Poly IFC. Nowoczesny kompleks biurowy w Chinach

Poly IFC, Kanton, zdj. Goettsch Partners

Dzielnica biznesowa w Kantonie powiększy się o nowy zespół budynków. Olbrzymia realizacja biurowa pomieści tysiące pracowników działających w niej firm.

Wielka inwestycja

Międzynarodowe biuro architektoniczne Goettsch Partners ogłosiło rozpoczęcie budowy Poly International Finance Center. Kompleks biurowy zajmujący powierzchnię niemal 3 milionów metrów kwadratowych będzie składał się z czterech wież i dwunastu niższych budynków znajdujących się pomiędzy nimi.

kanton 4
Poly IFC, Kanton, zdj. Goettsch Partners

Warto zwrócić uwagę na oryginalny kształt wież. Zachowują one, co prawda, tradycyjną formę wysokich kubików, lecz o obłych narożnikach. W ¾ wysokości wież znajdują się balkony, które mogą być dla pracowników miejscem do odpoczynku lub zjedzenia posiłku. Na samej górze umieszczono tarasy widokowe, częściowo obsadzone zielenią.

kanton1
Poly IFC, Kanton, zdj. Goettsch Partners

Pozostałe budynki mają natomiast kształt pudełek, ułożonych jedno na drugim. Do wież nawiązują zaokrąglonymi rogami oraz całkowicie szklanymi fasadami.
Zespół budynków obejmie również wielki park miejski.

kanton2
Poly IFC, Kanton, zdj. Goettsch Partners

źródło: worldarchitecturenews.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.