
Dining with Vincent. Konkurs
Platform UNI zaprasza architektów i studentów do udziału w konkursie Dining with Vincent, którego przedmiotem jest projekt restauracji inspirowanej życiem i twórczością znanego malarza Vincenta van Gogha.
North Arrow Studio, biuro architektoniczne z siedzibą w Austin w Teksasie, zaprojektowało i wybudowało mały dom, który formą i nazwą nawiązuje do karmnika dla ptaków.
Ten niewielki budynek o nazwie Birdhouse ADU (Accessory Dwelling Unit), zbudowany z drewna i metalu, został stworzony jako przykład mieszkania na wynajem dla jednej osoby lub pary. Jego forma przypomina karmnik dla ptaków dzięki okrągłym oknom umieszczonym na poddaszu. Budynek nie jest jednak przerysowany czy komiksowy - jego projekt nawiązuje również do formy tradycyjnego amerykańskiego domu. Białe, karbowane elewacje sprawiają, że dom wpisuje się w tradycyjne otoczenie, pozostając jednak oryginalnym i odrębnym elementem osiedla.
Budynek został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju, z wykorzystaniem energooszczędnych technologii i materiałów. Budynek zapewnia również mieszkańcom kontakt z naturą - patio przy domu zostało oddzielone od jego wnętrza półprzezroczystą ścianą, która pozwala na dostęp światła dziennego do pomieszczeń. Birdhouse ADU to innowacyjny projekt, który pokazuje, jak architektura może służyć nie tylko ludziom, ale również środowisku naturalnemu.
Platform UNI zaprasza architektów i studentów do udziału w konkursie Dining with Vincent, którego przedmiotem jest projekt restauracji inspirowanej życiem i twórczością znanego malarza Vincenta van Gogha.
W centrum Kuala Lumpur powstaje wieżowiec Merdeka 118, która według planu ma osiągnąć 678,9 metrów wysokości, stając się tym samym drugim najwyższym budynkiem na świecie. Obiekt został zaprojektowany przez australijską firmę architektoniczną Fender Katsalidis.
Studio REFORM ARCHITEKT przedstawia najnowszy projekt domu jednorodzinnego, RE: ON THE ROCK HOUSE. Nowoczesna i oryginalna konstrukcja powstanie na formacji skalnej, której obecność zdeterminowała ostateczny kształt budynku.
Wielu z nas, patrząc na budynek lub miejski krajobraz, czuje i widzi, że w obecnej formie nie wykorzystuje on swojego potencjału. Myślimy wtedy „Zaprojektowałbym to lepiej!”. Taką możliwość daje udział w konkursie Lunawood Urban Challenge.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.