Birdhouse ADU

Birdhouse ADU

zdj. North Arrow Studio,

North Arrow Studio, biuro architektoniczne z siedzibą w Austin w Teksasie, zaprojektowało i wybudowało mały dom, który formą i nazwą nawiązuje do karmnika dla ptaków.

Ten niewielki budynek o nazwie Birdhouse ADU (Accessory Dwelling Unit), zbudowany z drewna i metalu, został stworzony jako przykład mieszkania na wynajem dla jednej osoby lub pary. Jego forma przypomina karmnik dla ptaków dzięki okrągłym oknom umieszczonym na poddaszu. Budynek nie jest jednak przerysowany czy komiksowy - jego projekt nawiązuje również do formy tradycyjnego amerykańskiego domu. Białe, karbowane elewacje sprawiają, że dom wpisuje się w tradycyjne otoczenie, pozostając jednak oryginalnym i odrębnym elementem osiedla.

zdj. North Arrow Studio,

 

Budynek został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju, z wykorzystaniem energooszczędnych technologii i materiałów. Budynek zapewnia również mieszkańcom kontakt z naturą - patio przy domu zostało oddzielone od jego wnętrza półprzezroczystą ścianą, która pozwala na dostęp światła dziennego do pomieszczeń. Birdhouse ADU to innowacyjny projekt, który pokazuje, jak architektura może służyć nie tylko ludziom, ale również środowisku naturalnemu.

zdj. North Arrow Studio,

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.