Portugal Elderly Home

Portugal Elderly Home

Materiały organizatora

Platforma Buildner zaprasza architektów i pasjonatów architektury do udziału w konkursie Portugal Elderly Home. Zadaniem uczestników będzie stworzenie projektu domu dla osób starszych, który zapewni im wygodną i pełną radości jesień życia.

Ludzie żyją dłużej niż kiedykolwiek wcześniej, w wyniku czego starzejąca się populacja ma trudności ze znalezieniem miejsca, w którym mogłaby przeżyć swoje złote lata. Często pojawiają się również obawy dotyczące opieki zdrowotnej i wsparcia. Wiele osób w starszym pokoleniu ma trudności z przystosowaniem się do zmian w swoim stylu życia. Nie są w stanie robić wszystkiego, co kiedyś, nie pracują ani nie wchodzą w interakcje ze swoją społecznością tak często, i oczywiście wielu z nich będzie musiało poradzić sobie z utratą bliskich” – piszą organizatorzy. Zwracają również uwagę na to, jakie problemy przed starszymi osobami postawiła pandemia COVID-19, która w znacznym stopniu wpłynęła na aktywność społeczną seniorów.

Miejscem, w którym ma stanąć hipotetyczny dom spokojnej starości, jest Portugalia, określana jako jedno z najlepszych miejsc dla seniorów. Uczestnicy będą musieli wziąć pod uwagę wygodę mieszkańców, a także niezwykle ważne dla dobrego poczucia walory wizualne projektu.

Na zwycięzców czekają nagrody. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.