Pour. Konkurs

Pour. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Pour, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnej winiarni w Kapsztadzie.

Wino w wielu kulturach postrzegane jest jako szlachetny napój, jest głęboko i historycznie zakorzenione w naszym społeczeństwie. Jest ono symbolem tradycji, rzemiosła i dobrej zabawy. Sztuka winiarstwa jest powszechnie poważana i na dobre wpisała się w kulturę europejską. Co ważne, przemysł winiarski ma stosunkowo niewielki wpływ na środowisko, dając jednocześnie sporo przychodów. Nazywany „piękną fabryką”, jest on istotną gałęzią gospodarki w różnych krajach, takich jak Australia, Włochy, Francja i Hiszpania.

Każdego roku miliony ludzi odwiedzają Kapsztad, aby delektować się winem, jedzeniem i naturalnymi krajobrazami otaczającymi winnic. Architektura winiarni odgrywa kluczową rolę w całym doświadczeniu degustacyjnym. Przed uczestnikami konkursu stoi wyzwanie stworzenia nowoczesnej winiarni w okolicach Kapsztadu, która nie tylko zapewni wyjątkowe doświadczenia, ale także rewitalizuje zacofane gospodarczo obszary.

„Czy architektura może zacierać granice między przemysłem, naturą i kulturą? Czy może być odpowiedzialna za rozwój turystyki winiarskiej? Czy poprzez architekturę można poprawić doświadczenia miłośników wina i turystyki” – pytają organizatorzy.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.