Prosto z ziemi. Nowy projekt MVRDV w Rennes

Prosto z ziemi. Nowy projekt MVRDV w Rennes

zdj. MVRDV/Ossip van Duivenbode.

Ascension Paysagère to francuski projekt mieszkaniowy, który holenderska pracownia architektoniczna MVRDV zrealizuje nad brzegiem rzeki w zachodniej części Rennes.  Zaprojektowany we współpracy z lokalnym studiem ALL, kompleks o powierzchni 10 550 metrów kwadratowych pomieści różne typy mieszkań. Jak mówią twórcy projektu, podczas projektowania przyświecała im idea inkluzywności i dostępności.

Ascension Paysagère zaoferuje 138 mieszkań z komfortowymi tarasami. Projekt jest odpowiedzią na rosnącą populację miasta przy jednoczesnym spadku liczby mieszkań i wzroście ich cen. Projekt został wykonany dla grupy deweloperskiej Groupe Giboire.

zdj. MVRDV/Ossip van Duivenbode.

 

„W Ascension Paysagere to projekt dokładnie taki, jakiego oczekiwaliśmy. Jest dokładnie tym, co jest potrzebne w tej lokalizacji” – powiedziała Nathalie de Vries, partnerka w MVRDV. „Rzeka i park czynią to miejsce doskonałym do zamieszkania” – dodaje architektka. Twórczyni dodaje, że jednym z celem projektu było stworzenie komfortowego miejsca do życia bez niszczenia naturalnych cech terenu, na którym staną budynki. Wizualnie projekt naśladuje organiczne formy, aby dać mieszkańcom poczucie bliskości z naturą.

zdj. MVRDV/Ossip van Duivenbode.

 

„Stworzyliśmy zespół dwóch budynków o sylwetkach przypominających małe wzgórza, pokrytych tarasami i balkonami, aby zapewnić mieszkańcom piękne przestrzenie zewnętrzne wyposażone w duże donice na rośliny i drzewa” – mówi projektantka.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.