Red Simonsson House

Red Simonsson House

Red Simonsson House, zdj. Claesson Koivisto Rune

Red Simonsson House to projekt domu zaprojektowanego przez szwedzką pracownię architektoniczną Claesson Koivisto Rune. Budynek znajduje się w mieście Boden w Szwecji. Budynek został zaprojektowany dla klientów, którzy pragnęli zamieszkać w domu odzwierciedlającym ich nastawienie do świata i pozwalającym na kontakt z naturą.

Zarówno parter, jak i piętro, są otwarte i przestronne, z dużą ilością naturalnego światła wpadającego przez duże, nietuzinkowo rozmieszczone okna. Jednym ze szczególnie wyróżniających się elementów projektu jest fasada, która została pokryta charakterystyczną czerwoną farbą. Wyjątkowa barwa przyciąga wzrok i podkreśla geometryczny, dynamiczny kształt domu.

Red Simonsson House, zdj. Claesson Koivisto Rune

 

Projekt został zaprojektowany tak, aby zapewnić harmonijne połączenie z otoczeniem, zarówno w kwestii wizualnej, jak i funkcjonalnej. Red Simonsson House to wyjątkowe połączenie nowoczesnej architektury i tradycyjnych materiałów, które tworzą harmonijną całość. Projekt może być inspiracją dla tych, którzy chcieliby odejść od standardowych, stonowanych kolorów elewacji. Wizja Claesson Koivisto Rune pokazuje, że przy odpowiednim projekcie intensywny kolor elewacji nie musi sprawiać wrażenie ekscentrycznego.

Red Simonsson House, zdj. Claesson Koivisto Rune

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.