Red Simonsson House to projekt domu zaprojektowanego przez szwedzką pracownię architektoniczną Claesson Koivisto Rune. Budynek znajduje się w mieście Boden w Szwecji. Budynek został zaprojektowany dla klientów, którzy pragnęli zamieszkać w domu odzwierciedlającym ich nastawienie do świata i pozwalającym na kontakt z naturą.
Zarówno parter, jak i piętro, są otwarte i przestronne, z dużą ilością naturalnego światła wpadającego przez duże, nietuzinkowo rozmieszczone okna. Jednym ze szczególnie wyróżniających się elementów projektu jest fasada, która została pokryta charakterystyczną czerwoną farbą. Wyjątkowa barwa przyciąga wzrok i podkreśla geometryczny, dynamiczny kształt domu.
Red Simonsson House, zdj. Claesson Koivisto Rune
Projekt został zaprojektowany tak, aby zapewnić harmonijne połączenie z otoczeniem, zarówno w kwestii wizualnej, jak i funkcjonalnej. Red Simonsson House to wyjątkowe połączenie nowoczesnej architektury i tradycyjnych materiałów, które tworzą harmonijną całość. Projekt może być inspiracją dla tych, którzy chcieliby odejść od standardowych, stonowanych kolorów elewacji. Wizja Claesson Koivisto Rune pokazuje, że przy odpowiednim projekcie intensywny kolor elewacji nie musi sprawiać wrażenie ekscentrycznego.
Co z budową kompleksu przedszkolno-szkolnego w Lipie Piotrowskiej, za którego projekt odpowiada studio architektoniczne Maćkow Praktyka Projektowa? Wizja nowoczesnej, doskonale zaprojektowanej, dbającej o wygodę i zdrowie uczniów i nauczycieli placówki przypadła do gustu opinii publicznej i stała się przyczynkiem do dyskusji o tym, jak powinny wyglądać polskie szkoły i przedszkola.
Artysta i architekt Ma Yansong, założyciela studia architektonicznego MAD, przedstawia projekt artystycznej konstrukcji Light, która stanie na polu herbaty. Półprzezroczysty obiekt uświetni okolice wioski Hanxi, w której organizowany jest doroczny festiwal sztuki lokalnej.
Modernizm. Styl architektoniczny, który wciąż wzbudza w odbiorcach silne emocje. Jedni zachwycają się jego prostotą i dosadnością, drudzy zarzucają mu brak gracji, ociężałość i chłód. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jest to styl, który w ogromnym stopniu wpłynął na współczesną architekturę, która właśnie jemu zawdzięcza prostotę i minimalizm. Architekci ze studia STOPROCENT w swoim najnowszym projekcie domu jednorodzinnego sięgają jeszcze głębiej do istoty modernizmu i reinterpretują jego charakterystyczne cechy w duchu współczesnej estetyki.
Mieszcząca się w Amsterdamie restauracja Mediamatic znalazła pomysłowy sposób na zachowanie wymaganych podczas kwarantanny odstępów między klientami restauracji. Odpowiedzią na problemy zatroskanych obecną sytuacją restauratorów okazały się być małe szklarnie.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.