Reel. Konkurs na esej

Reel. Konkurs na esej

Materiały organizatora

Kochasz architekturę, filmy i pisanie? Ten konkurs jest dla Ciebie. Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Reel, który wyłoni najlepsze eseje na temat architektury przyszłości.

Przedmiotem konkursu jest praca pisemna, której tematem mają być relacje architektury i filmu. Uczestnicy mają spojrzeć zarówno na scenografie filmowe same w sobie, a także na to, czy (lub w jaki sposób) inspirowały zmiany na ulicach naszych miast.

„Ludzie kochają dobre historie, właśnie dlatego poświęcili dekady na doskonalenie ich przekazywania. Filmy są jednym nośników opowieści, a dobrze scenografia nadaje im prawdziwej głębi. Architektura kształtuje nasz światopogląd również w prawdziwym życiu, warunkując nasze postrzeganie i wspomnienia. W tych przestrzeniach – w miastach i domach – jesteśmy zarówno scenografami, jak i aktorami” – piszą organizatorzy. „Architektura i kino to sztuki pozornie dalekie od siebie, w istocie mają jednak wiele wspólnego. […] W swojej pracy powinieneś w szczególności zbadać relacje między filmami a architekturą, w jaki sposób łączą się i wpływają na siebie”.

Prace nie powinny przekraczać limitu 1500 słów. Powinny być napisane w języku angielskim. Organizatorzy podkreślają, że oczekują esejów, które odpowiedzą na pytania wyróżnione przez nich w briefie konkursu, który znajdziecie tu.

Termin składania zgłoszeń do konkursu mija 14 marca 2022. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.