Rozbudowa i renowacja zabytkowego domu w Szkocji

Rozbudowa i renowacja zabytkowego domu w Szkocji

Shingle House w Szkocji, zdj. Fred Howarth

Biuro Flower Michelin Architects podjęło się rozbudowy i odnowienia zabytkowego domu na zachodnim wybrzeżu Szkocji. Projektanci nie tylko przywrócili budynkowi dawny blask, ale również dodali do niego coś od siebie.

Czerwone i czarne


Zbudowany z czerwonego piaskowca Shingle House to duży dom na szkockiej wyspie Arran. Budynek przez wiele lat stał opuszczony i zaniedbany, tracąc swój zabytkowy urok. Zadanie przywrócenia mu świetności zostało powierzone Flower Michelin Architects. Biuro sporządziło plany odnowienia budynku zakładające zachowanie oryginalnego stylu domu przy jednoczesnym wzbogaceniu go o nowoczesne elementy.

shingle-house-flower-michelin-architects-residential-scottish-houses-extensions-renovations_dezeen_2364_hero2-1704x959
Shingle House w Szkocji, zdj. Fred Howarth

Najważniejszym z nich jest niewątpliwie dobudówka z czarnego drewna, która na otwartym planie mieści dużą kuchnię i jadalnię. Projektując, architekci inspirowali się specyfiką regionu, w którym znajduje się realizacja. „Czarne palone drewno i teksturowany kamień na elewacji dobudówki nawiązują do historii North Ayrshire: kolor torfu, szorstka tekstura węgla” - mówią.

shingle-house-flower-michelin-architects-residential-scottish-houses-extensions-renovations_dezeen_2364_col_12-1704x2556
Shingle House w Szkocji, zdj. Fred Howarth

Elementem łączącym ​​nową konstrukcję z oryginalnym domem, jest częściowo przeszklony korytarz z widokiem na otaczającą go naturę.

shingle-house-flower-michelin-architects-residential-scottish-houses-extensions-renovations_dezeen_2364_col_9-1704x2556
Shingle House w Szkocji, zdj. Fred Howarth

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.