Black House od studia VAME

Black House od studia VAME

Black House, zdj. VAME

Kamil Graczyk ze studia architektonicznego VAME Architekci przedstawia projekt domu jednorodzinnego, który stanie na jednym z gdańskich osiedli. Budynek doskonale wpisuje się w obfitujące w zieleń otoczenie dzięki charakterystycznej, ciemnej elewacji wyłożonej palonym drewnem.

Inspiracją dla projektu Black House była architektura japońska. Jej wpływ widać zarówno w samej formie budynku, jak i w wybranych przez architekta i inwestorów materiałach budowlanych.  „Zaproponowane rozwiązania projektowe inspirowane były japońskim minimalizmem oraz szacunkiem dla otaczającej natury. Założenia te przejawiają się w prostej bryle budynku, jak również w sposobie kształtowania wnętrz. Duże przeszklenia harmonizują wnętrze z otaczającym krajobrazem, tworząc spektakularną całość” – mówi autor projektu w rozmowie z portalem Architektura i Biznes. Zaznacza również, że dobre doświetlenie będzie miało pozytywny wpływ na samopoczucie i komfort domowników.

Black House, zdj. VAME

 

Prosty budynek wzniesiony na planie litery T zostanie obłożony palonym drewnem. Ciemna elewacja pomoże domowi stać się integralną częścią otoczenia, a także wyróżni go spośród wielu innych. Drewniane deski obrobione tradycyjną japońską metodą Shou Sugi Ban zyskają nie tylko wyjątkową barwę, ale również niezwykłą trwałość. „Technologia ta sprawia, że tradycyjna drewniana deska staje się zupełnie nowym, oryginalnym materiałem, odpornym na czynniki atmosferyczne, pleśnie, grzyby czy szkodniki, a srebrzysto-czarny kolor drewna nadaje budynkowi elegancji” – wyjaśnia Kamil Graczyk.

Black House, zdj. VAME

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.