SKYHIVE Timber Skyscraper Challenge 2022

SKYHIVE Timber Skyscraper Challenge 2022

Materiały organizatora

SKYHIVE Timber Skyscraper Challenge 2022 to szósta edycja dorocznego konkursu architektonicznego, mającego na celu odnalezienie unikalnych projektów wieżowca z drewna. Jedno z zadań uczestników będzie polegać właśnie na wyszukiwaniu i wdrażaniu nowych technologii, nowych koncepcji i nowych materiałów, aby na ukazać to, jak wyglądałby najnowocześniejszy drapacz chmur.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników dodatkowe utrudnienie – budynki mają być zbudowane z drewna, a ich działanie zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju i budownictwa.  „Wyzwanie SKYHIVE Timber Skyscraper polega na poszukiwaniu projektów, które nie tylko wyglądają i funkcjonują inaczej, ale także struktur, które w jakiś sposób rozwiązują problemy gospodarcze, społeczne i kulturowe poprzez ustanowienie nowych metod architektonicznych” – piszą organizatorzy konkursu.

Projekty można ustawić w wybranym mieście w dowolnym miejscu na świecie, o ile wizja jest wizualnie zgodna z otoczeniem. Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Nie są wymagane żadne kwalifikacje zawodowe. Propozycje projektów mogą być opracowywane indywidualnie lub w zespołach (maksymalnie do 4 członków). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i możliwość zaprezentowania swoich koncepcji przed szeroką publicznością.

Więcej informacji, kalendarium i zgłoszenia znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.