Save Song

Save Song

Materiały organizatora

Kultura i tradycja są tym, co spaja społeczności, pozwala im na zachowanie tożsamości i odrębności. Konkurs Save Song ma na celu zebranie projektów centrum muzycznego, w którym kultywowana będzie tradycyjna wietnamska forma muzyczna Ca trù.

Centrum Ca trù ma podtrzymywać lokalną kulturę, a także zapobiec zniknięciu formy i pobudzić rozwój lokalnej społeczności muzycznej. Zbudowana forma musi być w stanie łączyć się z ludźmi poprzez swój kształt, układ czy przestrzenie. Należy zbadać związek budynku z kontekstem, zarówno pod względem fizycznym, jak i metaforycznym. Projekt powinien być elastyczny i pozwalać użytkownikom na różnorodne wykorzystanie przestrzeni.

Centrum powinna być w stanie przyciągnąć zainteresowanych i odpowiadać na potrzeby lokalnych mieszkańców oraz turystów. Celem konkursu jest stworzenie ośrodka, który pozwoli na kultywowanie lokalnej kultury oraz zainteresuje nią osoby spoza Wietnamu.

Do udziału w konkursie zaproszeni są architekci, studenci, inżynierowie i projektanci.  Organizatorzy zachęcają uczestników do tworzenia zespołów multidyscyplinarnych. Rejestracja do konkursu potrwa do 20 lutego 2023. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.