Shenzhen Terraces projektu MVRDV

Shenzhen Terraces projektu MVRDV

Shenzhen Terraces, zdj. MVRDV

Propozycja MVRDV została wybrane spośród 27 projektów w konkursie na zaprojektowanie międzynarodowego centrum Shimao ShenKong. Przy tworzeniu projektu MVRDV współpracował z firmą zajmującą się architekturą krajobrazu Openfabric.

Wielopoziomowy projekt stanie w Universiade New Town w Longgang District w chińskim mieście Shenzhen. Inwestycja w zamyśle architektów ma działać jako „nowy trójwymiarowy miejski salon z więcej ponad 20 atrakcjami, w tym małą galerią, biblioteką i teatrem na świeżym powietrzu”.

Shenzhen Terraces, zdj. MVRDV

 

„Shenzhen rozwijał szybko od początku lat siedemdziesiątych. W takich miastach konieczne jest dokładne rozważenie, w jaki sposób przestrzeń publiczną i naturalne krajobrazy można zintegrować z zagęszczającą się tkanką miejską. Miejski salon Shimao ShenKong International Center będzie tego wspaniałym przykładem. […] Mieliśmy na celu stworzenie obszaru, na którym chcesz spędzać czas i spotykać się z innymi, nawet gdy jest gorąco – słowem, fajnego miejsca dla dzielnicy uniwersyteckiej, którego serce nie jest w pomieszczeniach, a na zewnątrz. To będzie budynek prawdziwie publiczny” – mówi Winy Maas, założyciel MVRDV.

Shenzhen Terraces, zdj. MVRDV

 

Znakiem rozpoznawczym projektu są obłe, delikatne kształty, powtarzające się w budynkach i otoczeniu. Duże, zacienione tarasy, pełniące różne funkcje, tworzą osłonę przed słońcem. Nieregularne płaszczyzny osiągające różne wysokości są ze sobą połączone mostami i kładkami, pozwalając użytkownikom eksplorować przestrzeń bez ograniczeń.

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.