Warsztaty DoFA. Miasto Solidarne
SARP Wrocław zaprasza wszystkich chętnych do udziału u warsztatach urbanistycznych, które odbędą w ramach 10. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA MIASTO SOLIDARNE.
Propozycja MVRDV została wybrane spośród 27 projektów w konkursie na zaprojektowanie międzynarodowego centrum Shimao ShenKong. Przy tworzeniu projektu MVRDV współpracował z firmą zajmującą się architekturą krajobrazu Openfabric.
Wielopoziomowy projekt stanie w Universiade New Town w Longgang District w chińskim mieście Shenzhen. Inwestycja w zamyśle architektów ma działać jako „nowy trójwymiarowy miejski salon z więcej ponad 20 atrakcjami, w tym małą galerią, biblioteką i teatrem na świeżym powietrzu”.
„Shenzhen rozwijał szybko od początku lat siedemdziesiątych. W takich miastach konieczne jest dokładne rozważenie, w jaki sposób przestrzeń publiczną i naturalne krajobrazy można zintegrować z zagęszczającą się tkanką miejską. Miejski salon Shimao ShenKong International Center będzie tego wspaniałym przykładem. […] Mieliśmy na celu stworzenie obszaru, na którym chcesz spędzać czas i spotykać się z innymi, nawet gdy jest gorąco – słowem, fajnego miejsca dla dzielnicy uniwersyteckiej, którego serce nie jest w pomieszczeniach, a na zewnątrz. To będzie budynek prawdziwie publiczny” – mówi Winy Maas, założyciel MVRDV.
Znakiem rozpoznawczym projektu są obłe, delikatne kształty, powtarzające się w budynkach i otoczeniu. Duże, zacienione tarasy, pełniące różne funkcje, tworzą osłonę przed słońcem. Nieregularne płaszczyzny osiągające różne wysokości są ze sobą połączone mostami i kładkami, pozwalając użytkownikom eksplorować przestrzeń bez ograniczeń.
źródło: archdaily.com
SARP Wrocław zaprasza wszystkich chętnych do udziału u warsztatach urbanistycznych, które odbędą w ramach 10. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA MIASTO SOLIDARNE.
Japońskie studio architektoniczne Kengo Kuma and Associates opublikowało wizualizacje nowej inwestycji w Miami Beach, która będzie pierwszą wieżą mieszkalną zaprojektowaną przez studio w Stanach Zjednoczonych.
Znana rzeźba Marabar autorstwa amerykańskiej artystki Elyn Zimmerman ma zostać rozebrana. Obiekt od roku 1984 znajduje się przed siedzibą National Geographic w Waszyngtonie.
Frank Lloyd Wright, jeden z niekwestionowanych papieży światowego modernizmu, pracoholik o nieuznającym sprzeciwów, drapieżnym ego. Człowiek, który z architektury uczynił religię, obdarowując wchodzące w XX w. społeczeństwo rewolucyjnym stylem organicznym. Jego preriowe rezydencje będące pionierskimi modelami „czysto amerykańskich domów” szybko przyniosły mu światową sławę. Jednak nie tylko one uczyniły z Wrighta postać pomnikową. Na przestrzeni długiej kariery Wright zaprojektował wiele równie ciekawych obiektów, świadczących o jego odwadze oraz wszechstronności. Dzisiaj przypomnimy jeden z nich.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.