Social Room. W trosce o starszych

Social Room. W trosce o starszych

Mat. org.

Nie jest tajemnicą, że zachodnie społeczeństwa nieuchronnie się starzeją. Badania pokazują, że już w roku 2030 1 na 5 mieszkańców miasta będzie osobą powyżej 65. roku życia. Konkurs Social Room zbierze projekty nowoczesnego domu seniora.

Seniorzy większość czasu spędzają w domach, przez co zanikają ich zdolności uczestniczenia w życiu społecznym. Badacze zgadzają się, że rozwiązaniem tego problemu jest zaangażowanie w relacje z innymi osobami w podobnym wieku. Tylko aby stworzyć seniorom taką możliwość, potrzebujemy dobrze przystosowanych i atrakcyjnych przestrzeni.

Dziś przestrzenie przeznaczone dla seniorów często ograniczają ich pod względem połączenia ze światem zewnętrznym. Projekty przestrzenne dla osób starszych muszą przekraczać tego rodzaju ograniczenia, eksplorując możliwości interaktywnej przestrzeni społecznej.

Współczesny dom seniora ma znaleźć się w zaludnionym obszarze Manchesteru w Wielkiej Brytanii. Organizatorzy na stronie internetowej podają konkretne przestrzenie, które mają znaleźć się w budynku, a także inne wytyczne konieczne do wzięcia udziału w konkursie.

Konkurs ma charakter koncepcyjny, uczestnicy nie muszą posiadać uprawnień ani licencji. Udział w konkursie jest płatny. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.