Staydium 2.0. Konkurs

Staydium 2.0. Konkurs

Plakat wydarzenia

Organizatorzy konkursu architektonicznego Staydium 2.0 zapraszają architektów i urbanistów do uczestnictwa w rywalizacji. Zadaniem uczestników konkursu będzie zaprojektowanie stadionu na miarę naszych czasów.

W kwestii interpretacji zadania konkursowego pozostawiono architektom dużą dowolność, organizatorzy dają jednak wskazówki i wyznaczają elementy, które obligatoryjnie muszą znajdować się w projekcie. Zaprojektowany obiekt ma być przystosowany do organizacji międzynarodowych i krajowych zawodów sportowych. Ważnym elementem jest także przestrzeń wspólna na zewnątrz budynku, która przyczyni się do promowania zdrowego stylu życia oraz sportowego ducha. Stadion, według wytycznych organizatorów, powinien pomieścić 30 tysięcy miejsc siedzących, a także parking, na którym zmieści się 5 tysięcy pojazdów osobowych. Istotne jest, by projekt spełniał restrykcyjne wymagania FIFA.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Pierwsza wyniesie aż 5 tysięcy USD, nagroda Runner Up, która zostanie przyznana sześciu osobom – 1.100 USD. Jury przyzna także cztery wyróżnienia People’s Choice, po 600 USD każde i dwanaście wyróżnień honorowych, nagrodzonych kwotą 450 USD.

Rejestracja do konkursu potrwa do 17 maja 2021. Prace należy nadesłać do 18 maja, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku czerwca.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.