Staydium. Zaprojektuj wielofunkcyjny stadion

Staydium. Zaprojektuj wielofunkcyjny stadion

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Staydium, którego przedmiotem jest projekt stadionu sportowego w niewielkim mieście. Obiekt ma być dostępny przez cały rok zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i lokalnej społeczności.

W przeszłości stadiony były ekskluzywnymi przestrzeniami, dostępnymi dla tych, których stać na oglądanie widowisk sportowych na żywo. Zamknięta konstrukcja większości stadionów jest tego wyraźnym dowodem. Dziś, dzięki postępom, które poczyniła technologia, niemal każdy większy e-sport można oglądać na żywo na komputerach, telefonach i tabletach. Zamknięta konstrukcja stadionów, która kiedyś była koniecznością, dziś wymaga reinterpretacji.

Wyzwaniem w konkursie Staydium jest zaprojektowanie stadionu, w którym będą organizowane imprezy krajowe i międzynarodowe. Ważne jest, aby obiekt mógł być wykorzystywany również do innych celów, takich jak lokalne imprezy i spotkania społeczności. Ważnym założeniem konkuru jest to, aby prezentowany obiekt mógł pełnić funkcję przestrzeni publicznej, np. miejsca spotkań klubów sportowych lub fitness.

Konkurs ma charakter koncepcyjny, uczestnicy nie muszą posiadać uprawnień ani licencji. Udział w konkursie jest płatny. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.