Studio Ma dla Arizona State University w Phoenix

Studio Ma dla Arizona State University w Phoenix

Centrum Innowacji w Phoenix, zdj. Studio Ma

Studio Ma rozpoczęło prace nad nowym kompleksem dla Arizona State University w Phoenix. W budynku znajdą się przestrzenie naukowe, biurowe i mieszkalne.

Nowa inwestycja uniwersytetu ma na celu wspieranie innowacji i nawiązywania współpracy studentów z przedsiębiorstwami. Wieża pomieści obiekty akademickie i interdyscyplinarne oraz przestrzeń mieszkalną dla nawet 530 studentów. Zespół przewidział 16-kondygnacyjną koncepcję budynku z 13 piętrami mieszkań studenckich i trzema pozostałymi – przestrzeni akademickiej. Budynek Centrum Innowacji zostanie obłożony bioklimatyczną fasadą w celu zminimalizowania zużycia energii.

Centrum Innowacji w Phoenix, zdj. Studio Ma

Nowy budynek ma zapewnić optymalną jakość przebywania we wszystkich przestrzeniach zewnętrznych i wewnętrznych, zwłaszcza tych, w których znajdują się obiekty lub środki wymagające szczególnej ostrożności. A takich w Centrum Innowacji nie będzie brakowało – znajdą się w nim bowiem sale zajęciowe takich kierunków jak wzornictwo przemysłowe, moda czy muzyka popularna. Oprócz doskonale przygotowanych sal warsztatowych, w budynku znajdą się również przestrzenie wystawowe i produkcyjne, tradycyjne klasy, aule i biura.

Centrum Innowacji w Phoenix, zdj. Studio Ma

Otwarcie nowego kompleksu zaplanowano na jesień 2021 r

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.