Przełożono otwarcie Serpentine Pavilion 2020

Przełożono otwarcie Serpentine Pavilion 2020

Sumaya Vally, Sarah de Villiers i Amina Kaskar, zdj. Counterspace

Otwarcie dwudziestego Serpentine Pavilion, zaprojektowanego przez południowoafrykańskie studio Counterspace, zostało przełożone na lato 2021. „Studio Counterspace, w składzie: Sumayyi Vally, Sarah de Villiers i Aminy Kaskar, w tym roku będzie współpracować z Serpentine przy pobocznych projektach badawczych online, których zwieńczeniem będzie otwarcie pawilonu latem 2021 ”– ogłosiły władze Galerii Serpentine.

Praktyka Counterspace z Johanburga została zaproszona do zaprojektowania tymczasowego pawilonu w ogrodach Kensington. Kobiece trio opracowało projekt, którego głównym założeniem jest łączenie społeczności całego Londynu w jednym wspólnym miejscu i promowanie sztuki oraz kultury wśród lokalnych mieszkańców.

Serpentine Pavilion, zdj. Couterspace

Studio Counterspace słynie z interdyscyplinarnego podejścia do architektury i designu. Dlatego też Pawilon Serpentine zostanie zbudowany z przeróżnych materiałów, w tym niestandardowych modułów K-Briq i korka, wykonanych w 90% z recyklingu oraz odpadów. 

 

żródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.