Brytyjska artystka Morag Myerscough stworzyła kolorowy pawilon dla londyńskiej dzielnicy finansowej Canary Wharf. Jak twierdzi autorka, instalacja jest reakcją na złagodzenie ograniczeń związanych z koronawirusem, której celem jest zachęcenie ludzi do bezpiecznego spędzania czasu poza domem.
The Sun Pavilion znajduje się na Montgomery Square w dzielnicy finansowej, której architektura charakteryzuje się surowością i nowoczesnością, w pobliżu cylindrycznego drapacza chmur One Park Drive projektu studia Herzog & de Meuron. Pawilon powstał w ramach programu letniego programu kulturalnego Canary Wharf.
Zbudowana z drewna z metalowymi markizami instalacja zaoferuje mieszkańcom Londynu scenę i część wypoczynkową, w której można zjeść lunch, spotkać się z przyjaciółmi lub posłuchać muzyki na żywo. „Pawilon jest odpowiedzią na przebudzenie życia kulturalnego, na które mamy nadzieję tego lata” – mówi Morag Myerscough. „Naszym celem jest to, aby ludzie bezpiecznie spędzali wspólny czas”.
Kolorowy i niezwykle dynamiczny projekt celowo kontrastuje z otoczeniem. Jego znakiem rozpoznawczym – oprócz nasyconych kolorów – jest motyw słońca. Jak mówi twórczyni, „słońce oznacza energię i przynosi radość, której wszystkim nam brakuje”. Energetyczny design, w który została wkomponowana roślinność, ma zachęcić przechodniów do odwiedzenia pawilonu, a także relaksu i zabawy.
The Sun Pavilion będzie można odwiedzać do października 2021.
Firma Zaha Hadid Architects we współpracy ze studiem Sweco, została wybrana do stworzenia projektu nowego stadionu piłkarskiego Aarhus w Danii. Obiekt, nazwany Arena of the Forest zostanie zbudowany w miejskim lesie Marselisborg.
Bjarke Ingels, architekt znany z żywego zainteresowania kwestiami zmian klimatycznych oraz przeludnienia miast, prezentuje projekt miasta Telosa. Nowy ośrodek miejski, który ma powstać na pustyni w zachodniej części Stanach Zjednoczonych, jest finansowany przez przedsiębiorcę Marca Lore'a.
Chińskie studio architektoniczne MAD opublikowało wizualizację projektu biblioteki w mieście Haikou w Chinach. Jak mówią architekci, nowa inwestycja – niezwykle futurystyczna i odważna – ma nasuwać skojarzenia z „tunelem czasoprzestrzennym wykraczającym poza czas i przestrzeń”.
Co mają wspólnego kosmici, Meksyk, Stany Zjednoczone i sztuka współczesna? Marc Thorpe Design w swoim nowym projekcie łączy te wszystkie elementy w jedno i udowadnia, że najlepszym symbolem światowego pokoju jest… niezidentyfikowany obiekt latający.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.