Teatralne ogrody projektu Nieto Sobejano Arquitectos

Teatralne ogrody projektu Nieto Sobejano Arquitectos

Cité du Théâtre, zdj. Nieto Sobejano Architecte mandataire & Marin Trottin Architecte Associé

Jury międzynarodowego konkursu na projekt paryskiego Cité du Théâtre, zorganizowanego przez francuskie Ministerstwo Kultury i trzy instytucje teatralne - Comédie-Française, Théâtre National de I'Odéon i Conservatoire National, wybrało zwycięską propozycję. Jej autorami jest studio Nieto Sobejano Arquitectos. Przy realizacji przedsięwzięcia biuro będzie współpracować z francuską firmą Marin + Trottin Architectes. Projekt zakłada wybudowanie imponujących rozmiarów „teatralnego ogrodu”.

Zespół z Nieto Sobejano Arquitectos w swoim projekcie proponuje zupełnie nowe spojrzenie na dziedzictwo kulturowe Paryża i ciągłość jego artystycznej tradycji. Cité du Théâtre powstanie w okolicach XIX-wiecznego muru Thiers, którego pozostałości zostaną zrewitalizowane i zgrabnie wkomponowane w całość. Najważniejszym elementem projektu jest imponujących rozmiarów budynek, którego fasada zostanie pokryta 200 metrami roślinności.

Cité du Théâtre, zdj. Nieto Sobejano Architecte mandataire & Marin Trottin Architecte Associé

 

W nowym centrum kulturalnym znajdzie się sześć dużych sal teatralnych dla teatrów takich jak Comédie-Française, Théâtre National de I'Odéon i Conservatoire National. Oprócz tego, nowa inwestycja zapewni miastu i działającym w nim teatralnym instytucjom miejsce na prowadzenie warsztatów i innych działań edukacyjnych. W kompleksie znajdzie się również obszerna mediateka oraz restauracja. Jak mówią architekci, projekt ma celu stworzenie funkcjonalnego i pięknego miejsca, które pozwoli na dalszy rozwój kultury w Paryżu, przy jednoczesnym podkreśleniu wielowiekowej tradycji artystycznej tego miasta.

Cité du Théâtre, zdj. Nieto Sobejano Architecte mandataire & Marin Trottin Architecte Associé

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.