Pionier w druku 3D, firma ICON, ogłosiła budowę wydrukowanej w 3D społeczności. Projekt współtworzony jest przez Bjarke Ingels Group. Położone na północ od Austin, w mieście Georgetown, The Genesis Collection at Wolf Ranch stanie się pierwszym na świecie i największym osiedlem domów zbudowanym przez flotę robotów wykorzystujących techniki budownictwa addytywnego.
Projekt, którego niewątpliwymi atutami są szybkość powstawania i stosunkowe niskie ceny kupna mieszkań, ma na celu zażegnanie kryzysu mieszkaniowego w Austin, jednym z najbardziej dynamicznych i rozwijających się miast w USA. Wydrukowane przy użyciu systemu konstrukcyjnego Vulcan firmy ICON, domy powstaną w technice druku 3D. Dzięki temu budowa będzie szybka i pozostawi znacznie mniej śladu węglowego niż tradycyjne techniki budowlanie. Ramy czasowe budowy domu o powierzchni od 90 do 200 metrów kwadratowych to od 5 do 7 dni, dzięki czemu nabywcy nie będą musieli czekać długo na swój nowy dom.
zdj. ICON Build
Ta sama technologia, która pozwala nam sprostać wyzwaniom mieszkaniowym na Ziemi, pozwoli nam kiedyś wyruszyć w kosmos” – mówi Jason Balard z ICON. Niezachwiana wiara w naukę, która pobrzmiewa w tych słowach, doskonale pokrywa się z programem firmy ICON, która w swoich projektach bez wahania sięga po takie motywy jak życie poza planetą.
Studio Foster + Partners we współpracy z firmą Buro Happold wygrali konkurs na projekt nowego lotniska CPK, położonego między Warszawą a Łodzią. Projekt, jak mówią jego twórcy, ma być węzłem komunikacyjnym na miarę XXI wieku.
Zaprojektowany przez BIG-Bjarke Ingels Group i CRA-Carlo Ratti Associati, CapitaSpring to najnowszy punkt na panoramie Singapuru. Niedawno ukończona 280-metrowa wiezą, uważana za jedną z najwyższych budowli w mieście, zaoferuje miastu powierzchnie biurowe, rozległe ogrody, lokale mieszkalne i handlowe, a także restauracje i przestrzenie publiczne.
Duńskie studio architektoniczne BIG zaprezentowało projekt pokoju hotelowego otoczonego setkami domków dla ptaków. Oryginalna forma powstała dla hotelu Treehotel, który powstaje w Szwecji.
Ecosistema Urbano, hiszpańska firma zajmującą się architekturą krajobrazu, niebawem przekształci kampus Uniwersytetu w Maladze w przestrzeń, która umożliwi studentom relaks podczas kontaktu z naturą oraz przysłuży się środowisku.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.