The Genesis Collection at Wolf Ranch

The Genesis Collection at Wolf Ranch

zdj. ICON Build

Pionier w druku 3D, firma ICON, ogłosiła budowę wydrukowanej w 3D społeczności. Projekt współtworzony jest przez Bjarke Ingels Group. Położone na północ od Austin, w mieście Georgetown, The Genesis Collection at Wolf Ranch stanie się pierwszym na świecie i największym osiedlem  domów zbudowanym przez flotę robotów wykorzystujących techniki budownictwa addytywnego.

Projekt, którego niewątpliwymi atutami są szybkość powstawania i stosunkowe niskie ceny kupna mieszkań, ma na celu zażegnanie kryzysu mieszkaniowego w Austin, jednym z najbardziej dynamicznych i rozwijających się miast w USA. Wydrukowane przy użyciu systemu konstrukcyjnego Vulcan firmy ICON, domy powstaną w technice druku 3D. Dzięki temu budowa będzie szybka i pozostawi znacznie mniej śladu węglowego niż tradycyjne techniki budowlanie. Ramy czasowe budowy domu o powierzchni od 90 do 200 metrów kwadratowych to od 5 do 7 dni, dzięki czemu nabywcy nie będą musieli czekać długo na swój nowy dom.

zdj. ICON Build

 

Ta sama technologia, która pozwala nam sprostać wyzwaniom mieszkaniowym na Ziemi, pozwoli nam kiedyś wyruszyć w kosmos” – mówi Jason Balard z ICON. Niezachwiana wiara w naukę, która pobrzmiewa w tych słowach, doskonale pokrywa się z programem firmy ICON, która w swoich projektach bez wahania sięga po takie motywy jak życie poza planetą.

zdj. ICON Build

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.