Foster + Partners prezentuje projekt The Kentish Wine Vault – winiarni, która stanie w Cuxton w północno-zachodnim hrabstwie Kent. Projekt został wykonany dla firmy Vineyard Farms, brytyjskiego producenta win.
Projekt Foster + Partners zakłada wybudowanie kompleksu winiarskiego, w którego skład wejdą winnice, centrum dla zwiedzających, restauracja, kawiarnia i sala wystawowa. Twórcy projektu szacują, że nowe budynki pozwolą na wyprodukowanie nawet do pięciu milionów butelek wina musującego rocznie.
Budynki Kentish Wine Vault zostały zaprojektowane tak, aby jak najlepiej wpisywały się w krajobraz. Aby uzyskać efekt całkowitej spójności architektury z naturą, architekci postanowili umieścić cześć budynków pod ziemią. Charakterystycznym elementem głównego budynku będzie duży zakrzywiony zielony dach, znajdujący się stosunkowo nisko nad ziemią. Jego powierzchnia zostanie obsadzona roślinnością, dzięki czemu upodobni się do otoczenia, wspierając jednocześnie różnorodność biologiczną terenu.
Projekt obejmuje także zagospodarowanie terenu, który zamieni się w komfortową przestrzeń zieloną, przetykaną licznymi ścieżkami rowerowymi i spacerowymi. W procesie projektowania istotne były również dążenia do uzyskania jak najmniejszego śladu węglowego. Propozycja Foster + Partners zawiera również „plan zrównoważonego transportu”, którego podstawą będzie trasa dla elektrycznego autobusu łączącego winnicę z lokalnymi stacjami.
Niemieckie studio architektoniczna Stadtmüller.Burkhardt.Graf.Architekten prezentuje dom zaprojektowany specjalnie dla artysty rzeźbiarza oraz jego rodziny. Obiekt znajduje się na górskim, niezwykle charakterystycznym terenie, dlatego zadaniem architektów było ustanowić wyraźne wizualne połączenia pomiędzy naturą a architekturą.
Firma Plus Architecture zaprojektowała nowy budynek studencki, który stanie na terenie kampusu Moore Theological College w Newtown w Sydney. Jak mówią twórcy, ich projekt skupia się na zachęcaniu mieszkańców do interakcji.
Studio architektoniczne AL_A ukończyło budowę dwóch nowych budynków dla Wadham College na Oxford University. Za projekt odpowiada główna architektka i założycielka studia AL_A, Amanda Levete, laureatka architektonicznej nagrody Stirling.
Historia Dorocznej Nagrody SARP sięga jeszcze lat 60. ubiegłego wieku. Po raz pierwszy przyznano ją w roku 1964, wtedy jeszcze jako Nagrodę SARP im. Architektów Stanisława Nowickiego i Stanisława Skrypija. Dopiero w roku 2000 zmieniono patrona nagrody na Zbyszka Zawistowskiego. Niezależnie od nazwy, nagroda SARP przyznawana jest autorom najlepszych prac dyplomowych, magistrom lub inżynierom stawiającym pierwsze poważne kroki w świecie architektury i projektowania.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.