The Kentish Wine Vault

The Kentish Wine Vault

The Kentish Wine Vault, zdj. Foster + Partners

Foster + Partners prezentuje projekt The Kentish Wine Vault – winiarni, która stanie w Cuxton w północno-zachodnim hrabstwie Kent. Projekt został wykonany dla firmy Vineyard Farms, brytyjskiego producenta win.

Projekt Foster + Partners zakłada wybudowanie kompleksu winiarskiego, w którego skład wejdą winnice, centrum dla zwiedzających, restauracja, kawiarnia i sala wystawowa. Twórcy projektu szacują, że nowe budynki pozwolą na wyprodukowanie nawet do pięciu milionów butelek wina musującego rocznie.

The Kentish Wine Vault, zdj. Foster + Partners

 

Budynki Kentish Wine Vault zostały zaprojektowane tak, aby jak najlepiej wpisywały się w krajobraz. Aby uzyskać efekt całkowitej spójności architektury z naturą, architekci postanowili umieścić cześć budynków pod ziemią. Charakterystycznym elementem głównego budynku będzie duży zakrzywiony zielony dach, znajdujący się stosunkowo nisko nad ziemią. Jego powierzchnia zostanie obsadzona roślinnością, dzięki czemu upodobni się do otoczenia, wspierając jednocześnie różnorodność biologiczną terenu.

The Kentish Wine Vault, zdj. Foster + Partners

 

Projekt obejmuje także zagospodarowanie terenu, który zamieni się w komfortową przestrzeń zieloną, przetykaną licznymi ścieżkami rowerowymi i spacerowymi. W procesie projektowania istotne były również dążenia do uzyskania jak najmniejszego śladu węglowego. Propozycja Foster + Partners zawiera również „plan zrównoważonego transportu”, którego podstawą będzie trasa dla elektrycznego autobusu łączącego winnicę z lokalnymi stacjami.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.