Amanda Levete dla Oxford University

Amanda Levete dla Oxford University

William Doo Undergraduate Center i Dr Lee Shau Kee Building, zdj. Amanda Levete

Studio architektoniczne AL_A ​​ukończyło budowę dwóch nowych budynków dla Wadham College na Oxford University. Za projekt odpowiada główna architektka i założycielka studia AL_A, Amanda Levete, laureatka architektonicznej nagrody Stirling.

Oficjalne otwarcie i inauguracja nowych budynków, William Doo Undergraduate Center i Dr Lee Shau Kee Building, odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Dzięki rozbudowie uniwersytet zyska możliwość utworzenia nowoczesnego centrum dla osób odbierających edukację na pierwszym stopniu edukacji wyższej, a także dla licealistów, którzy pragną podjąć studia na Oxfordzie w przyszłości. Specjalnie dla nich uczelnia organizuje letnie szkoły przygotowawcze oraz różnego rodzaju szkolenia i warsztaty.

William Doo Undergraduate Center i Dr Lee Shau Kee Building, zdj. Amanda Levete

 

Dodatkowe budynki zaoferują aspirującym do miana studentów Oxfordu jasne i wygodne przestrzenie do nauki i wymiany doświadczeń, a także akademik, w którym uczniowie będą mogli zamieszkać na czas pobytu na kampusie.  „Oba budynki mają promieniować otwartością. Skromne pod względem wielkości, ale niezwykle ambitne, wyrażają liberalne i egalitarne wartości Uczelni, budząc w studentach i wykładowcach poczucie wspólnoty i przynależności” – mówi Amanda Levete.

William Doo Undergraduate Center i Dr Lee Shau Kee Building, zdj. Amanda Levete

 

„Te wspaniałe nowe budynki urzeczywistniają nasze wspólne pragnienia, aby kultywować piękno tego historycznego miejsca i z determinacją dążyć do sprostania wymaganiom, które stawia przed nami współczesność” – dodaje Ken Macdonald QC z Wadham College.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.