Szanghajskie studio Lacime Architects zakończyło prace nad galerią The Wave na wybrzeżu Tianjin w Chinach. Pokryta tysiącami aluminiowych płytek inwestycja została zaprojektowana tak, by przypominać morskie fale podczas przypływu. The Wave będzie służyć jako centrum kulturalne dzielnicy Binhai New Area.
Cały budynek przypomina falę, tworząc dialog między architekturą a naturą. Ta budowla to symboliczne istnienie, w którym zbiegają się morze i ziemia. Na tej przestrzeni ludzie, morze, powietrze i słońce wchodzą ze sobą w naprawdę bliskie relacje” – mówią o swoim projekcie architekci z pracowni Lacime Architects. W istocie, mierząca ponad 3560 metrów kwadratowych inwestycja, pokryta odbijającymi światło i otoczenie płytkami z aluminium, wiernie oddaje formę i blask wody uderzającej o brzeg. Błyszcząca okładzina składa się z 13 000 aluminiowych płytek i została zaprojektowana tak, aby w ciągu dnia odbijać światło naturalne, a wieczorem - sztuczne, imitując falowanie wody.
W ramach projektu muzeum biuro Lacime Architects stworzyło również dwa pawilony położone na zewnątrz oraz starannie zagospodarowało przestrzenie otaczające główny budynek. Przed gmachem znajdą się miejsca do siedzenia i odpoczynku, strefa zabaw dla dzieci oraz scena, która zaoferuje muzeum dodatkowe miejsce na realizowanie projektów teatralnych i artystycznych.
Budynek o nieregularnym, obłym kształcie został podzielony na dwa piętra. Pierwsze piętro budynku mieści łazienki i salę konferencyjną, na drugim piętrze natomiast znajdują się galerie sztuki, rozległe tarasy spacerowe oraz biblioteka i bar. Minimalistyczne wnętrza zostały zaprojektowane tak, by kształtami, kolorami i fakturami nawiązywać do wody w różnych stanach skupienia.
UNStudio, HKS i Gehl zostali wybrani do wykonania projektu rozbudowy systemu transportu publicznego w Austin w Teksasie. Inwestycja, która dojdzie do skutku w ramach planu Project Connect ma na celu zwiększenie wydajności i dostępności transportu publicznego, aby pomóc w skróceniu korków drogowych i zmniejszeniu ilości gazów cieplarnianych emitowanych przez środki transportu.
Ricardo Bofill, hiszpański architekt stojący za projektem znanego apartamentowca Walden 7 w Katalonii, zmarł w wieku 82 lat. Wiadomość o śmierci Bofilla ogłosiła kilka dni temu jego pracownia Ricardo Bofill Taller de Arquitectura.
Zespół architektów z pracowni Diller Scofidio + Renfro wygrał konkurs na projekt nowego wydziału Rice University, Susan and Fayez Sarofim Hall. Nowy budynek, w którym swoją siedzibę będzie miał Wydział Sztuki, uwzględnia takie przestrzenie jak galerie, studia, oraz sklepy.
Pracownia architektoniczna Beczak & Beczak Architekci wraz z firmami Ostoja Development oraz Wienerberger przedstawiają częściowo ukończony projekt nowoczesnego osiedla, w którym czystość bryły i oszczędność formy łączą się z tradycyjnym wizerunkiem przytulnego i bezpiecznego sąsiedztwa, w którym każdy znajdzie swoje miejsce.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.