Three Volcano Park w Rosji. Nowy projekt HKS Architects

Three Volcano Park w Rosji. Nowy projekt HKS Architects

Three Volcano Park, zdj. HKS Architects

Firma HKS Architects wygrała przetarg na zaprojektowanie górskiego kurortu na Półwyspie Kamczackim na wschodzie Rosji. Wykonany dla kurortu Three Volcano Park projekt przedstawia całoroczny ośrodek górski, który – jak przewidują twórcy projektu i inwestorzy – znacznie podniesie turystyczną wartość regionu.

Zespół projektowy HKS zadbał o to, projekt doskonale zgrywał się z wszechobecną przyrodą, podkreślając wyjątkowy charakter miejsca. Założeniem architektów było stworzenie miejsca, które pomoże gościom odpocząć, zrelaksować się i spędzić czas na aktywności fizycznej w otoczeniu nienaruszonego przez człowieka środowiska naturalnego.

Three Volcano Park, zdj. HKS Architects

 

U podnóża wzgórza Goryachaya powstanie ekologiczna wioska z 1000 pokojami hotelowymi, dwiema kolejkami linowymi i 17 kilometrami tras narciarskich, a także prywatne rezydencje oferujące wyjątkowe widoki na trzy pobliskie wulkany, od których nazwę wzięła nowa inwestycja: Moutnovsky, Vilyuchik i Gorely. Projekt zostanie uświetniony laguną z gorącymi źródłami i ogrodami termalnymi – to wszystko pozwoli gościom poczuć się spokojnie i błogo, z dala od gwaru i zanieczyszczenia wielkich miast.

Three Volcano Park, zdj. HKS Architects

 

„Kamczatka ma niesamowite walory naturalne, prawie całkowicie nieznane i nieodkryte. To dla nas fantastyczna okazja do zdefiniowania odpowiedzialnego rozwoju turystyki, zwłaszcza w kontekście obszaru dotąd nietkniętego ludzką ręką. Nasz projekt, inspirowany kolorami i fakturami otaczającego go krajobrazu, stworzy niezwykłą przestrzeń dla odwiedzających” – mówi Kevin Underwood z HKS.

Three Volcano Park, zdj. HKS Architects

źródło: archdaily.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.