Tradycja i minimalizm w projekcie fabryki Al Naseej w Bahrajnie
Tradycja i minimalizm w projekcie fabryki Al Naseej w Bahrajnie
Leopold Banchini Architects prezentuje wyjątkowy projekt fabryki Al Naseej w Bahrajnie. Genewskie studio stworzyło wizję wygodnych miejsc pracy i przestrzeni spotkań lokalnych rzemieślników z Bani Jamrah, wioski słynącej z kultywowania tradycyjnych metod tkackich.
Fabryka Al Naseej produkuje tekstylia, czerpiąc inspiracje z kultywowanej od setek lat lokalnej metody tkackiej, i właśnie do tego nawiązali architekci w projekcie nowego budynku dla firmy. W projekcie zawarte zostały również elementy przypominające tkaninę arish, która jest wytwarzana z wysuszonych liści palm daktylowych.
Obiekt został zamówiony przez rząd Bahrajnu w ramach programu mającego na celu propagowanie tradycyjnego rzemiosła i przemysłu w całym kraju. Architekci zadbali o to, aby elementy budynki przywodziły na myśl tradycję i historię regionu. Panele pokrywające fasady fabryki Al Naseej są zostały zamocowane na konstrukcji z drewna, która nawiązuje do lokalnych plantacji palm, otaczających obiekt.
Charakterystyczne dla projektu są otwory, które dzielą przestrzeń konstukcji, a także nadają jej lekkości. W niektórych z otworów znajdują się oczka wodne lub fontanny, które wprowadzają do otoczenia nieco natury i spokoju. Przewiewne panele i otworzy w elewacji pomagają w naturalnej wentylacji budynku.
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Chord, którego przedmiotem jest projekt centrum muzycznego, które będzie skupiać melomanów i muzyków, chcących wspólnie rozwijać się i poszerzać muzyczne horyzonty.
Kultura Marrakeszu pozostaje pod silnym wpływem cywilizacji arabskiej, berberyjskiej i islamskiej. To historyczne miasto zostało założone około 1070 roku przez dynastię Almoravidów (cesarską dynastię Berberów-muzułmanów). Ten wyjątkowy konkurs na projekt da miastu możliwość ponownego rozkwitu i stworzy wyjątkowe możliwości dla inwestorów w projektach BOT (Build, Operate and Transfer) dla centrów handlowych i biur” – piszą organizatorzy.
Studio architektoniczne Christ & Gantenbein ukończyło budowę muzeum czekolady Lindt nieopodal siedziby firmy w szwajcarskim mieście Kilchberg nad Jeziorem Zuryskim. W muzeum znajdą się eksponaty i dokumenty opowiadające historię marki Lindt, a także samej czekolady.
Studio Cosmos Architecture opublikowało wizualizacje projektu kompleksu przemysłowego w Guangdong w Chinach. Budynki, dzięki zastosowanym materiałom, przypominają plastikowe kubiki wypełnione światłem.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.