Tradycja i minimalizm w projekcie fabryki Al Naseej w Bahrajnie

Tradycja i minimalizm w projekcie fabryki Al Naseej w Bahrajnie

Fabryka Al Naseej, zdj. Leopold Banchini Architects

Leopold Banchini Architects prezentuje wyjątkowy projekt fabryki Al Naseej w Bahrajnie. Genewskie studio stworzyło wizję wygodnych miejsc pracy i przestrzeni spotkań lokalnych rzemieślników z Bani Jamrah, wioski słynącej z kultywowania tradycyjnych metod tkackich.

Fabryka Al Naseej produkuje tekstylia, czerpiąc inspiracje z kultywowanej od setek lat lokalnej metody tkackiej, i właśnie do tego nawiązali architekci w projekcie nowego budynku dla firmy. W projekcie zawarte zostały również elementy przypominające tkaninę arish, która jest wytwarzana z wysuszonych liści palm daktylowych.

Fabryka Al Naseej, zdj. Leopold Banchini Architects

 

Obiekt został zamówiony przez rząd Bahrajnu w ramach programu mającego na celu propagowanie tradycyjnego rzemiosła i przemysłu w całym kraju. Architekci zadbali o to, aby elementy budynki przywodziły na myśl tradycję i historię regionu. Panele pokrywające fasady fabryki Al Naseej są zostały zamocowane na konstrukcji z drewna, która nawiązuje do lokalnych plantacji palm, otaczających obiekt.

Fabryka Al Naseej, zdj. Leopold Banchini Architects

 

Charakterystyczne dla projektu są otwory, które dzielą przestrzeń konstukcji, a także nadają jej lekkości. W niektórych z otworów znajdują się oczka wodne lub fontanny, które wprowadzają do otoczenia nieco natury i spokoju. Przewiewne panele i otworzy w elewacji pomagają w naturalnej wentylacji budynku.

Fabryka Al Naseej, zdj. Leopold Banchini Architects

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.