W Manchesterze powstanie osiedle projektu studia Mecanoo

W Manchesterze powstanie osiedle projektu studia Mecanoo

KAMPUS, zdj. Uniform

Nowa realizacja stanie w miejscu dawnego kampusu Manchester Metropolitan University.

Serce Manchesteru

Trwają prace nad budową osiedla mieszkaniowego zgodnie z wizją zaproponowaną przez studio architektoniczne Mecanoo. Dzielnica powstanie w centrum miasta, na obszarze należącym niegdyś do kampusu uniwersytetu. Właśnie dlatego została nazwana KAMPUS.

KAMPUS_image_copyright_Uniform_1
KAMPUS, zdj. Uniform

 

 

Projektanci, nawiązując do historycznego charakteru miasta, do stworzenia budynków użyją czerwonej cegły, którą można zobaczyć również na fasadach wiktoriańskich budowli. Poszczególne bloki będą miały różne wysokości – jak wyjaśniają architekci – po to, by struktura osiedla była czytelna.

KAMPUS_image_copyright_Uniform_2
KAMPUS, zdj. Uniform

Na osiedlu, oprócz mieszkań i przestrzeni biurowych, znajdą się również restauracje, bary i sklepy. Studio Mecanoo chciało stworzyć dzielnicę atrakcyjną nie tylko dla jej mieszkańców, ale dla wszystkich zamieszkujących Manchester. Czy uda im się zbudować nowe serce brytyjskiego miasta?

KAMPUS_image_copyright_Uniform_3
KAMPUS, zdj. Uniform

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.